Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / screen Youtube

Ma pomysł na serial historyczny. Trafił w czuły punkt – temat tabu dla wielu. ,,Brał sk**wysyn udział w siłowym wysiedleniu ludności. Sam zamieszkał w zrabowanym”

w Polska Ludowa/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W mediach wrze po wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza, oskarżającego Polaków o współudział w Holokauście. Były premier i minister spraw zagranicznych nie ma wątpliwości i prezentuje swoistą egzegezę historii, by pokazać, że oskarżenia pod adresem Polski są słuszne.

Twierdzi m.in. że antysemityzm w Polsce jest ,,endemiczny”. Czy Cimoszewicz chciał pokazać, że występuje tylko na terenie Polski, na co wskazuje sam wyraz, czy użył go bez znajomości definicji?

Inne najważniejsze wypowiedzi z wywiadu prezentowaliśmy TUTAJ. Warto zwrócić uwagę, jakie reakcje wywołał. Rafał Ziemkiewicz napisał:

Ja myślę, że powinno się nakręcić serial o familii Cimoszewiczów. Tatuś w stalinowskiej Informacji, synek bezpartyjny komunista do specjalnych poruczeń, potem SLD, wnusio w PO… Jeśli ktoś chce mówić, że nie ma czegoś takiego jak „genetyczna Targowica”…

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak‏, w odpowiedzi na tweeta napisał:

Tata grasował w latach 50. na osiedlu na którym mieszkam – na Boernerowie. Zapamiętany, ze rozmawiał z ludźmi kręcąc pistolet na palcu. Brał sk**wysyn udział w przymusowym i siłowym wysiedleniu ludności i osiedleniu tam Rosjan i polskich ubekow. Sam zamieszkał w zrabowanym

O Marianie Cimoszewiczu pisał więcej Jerzy Robert Nowak w książce ,,Czerwone dynastie”:

Marian Cimoszewicz – oficer Informacji Wojskowej, budzącej większe przerażenie niż UB, który przechwalał się likwidacją akowców. Wraz z rodziną mieszkał w odebranym prawowitym właścicielom domu. Syn – dygnitarz III RP przypominających o ojcu zaliczał do obozu nazistów

(8098)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę