Europejska mapa prostytucji Europejska mapa prostytucji

Europejska mapa… prostytucji. Niemcy domami publicznymi stoją. Internauci zaskoczeni karami na Ukrainie [INFOGRAFIKA]

w Infografiki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Europejska mapa prostytucji: w sieci pojawiła się mapa, która bierze pod lupę najstarszy zawód świata. Jak podchodzą do niego różne europejskie kraje.

Autor wskazuje, że najbardziej przyjazny model mają Niemcy, którzy traktują zawód prostytutki jak każdy inny i w związku z tym obowiązuje je te same prawa. Domy publiczne traktowane są jako normalne podmioty gospodarcze. Na poniższej mapie wszystkie takie kraje zostały zaznaczone na zielono.

Na Węgrzech i Łotwie obowiązuje podobny system, ale domy publiczne nie są legalne. Co ciekawe, tą samą drogą idą Turcja i Grecja, ale przepisy są znacznie surowsze, dlatego większość prostytutek działa w szarej strefie.

Model laissez-faire, czyli najbardziej wolnościowy, został zaznaczony na niebiesko. Rząd nie wtrąca się w te sprawy, jednak domy publiczne czy rozmaite formy wykorzystywania są zakazane. Te pierwsze jednak funkcjonują spokojnie jako np. salony masażu.

Model nordycki (zwany do niedawna szwedzkim) zabrania płacenia za seks, ale samych prostytutek nie spotykają konsekwencje prawne. Tylko klient musi się liczyć z ewentualnymi karami. Na mapie takie kraje zostały oznaczone na fioletowo.

Model zakazujący (kolor czerwony), gdzie prostytucja jest nielaglna. Klienta nie spotykają reperkusje.

Na mapie zaznaczono również kary, które spotykają osoby łamiące prawo. Autor rozwiał wątpliwości: kara na Ukrainie wynosi rzeczywiście 8 euro.

Prostytucja legalna i regulowana: Austria, Niemcy, Grecja, Węgry, Łotwa, Holandia, Szwajcaria, Turcja
Legalna, ale nieregulowana prawnie: Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Włochy, Luksemburg, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Wielka Brytania
Nielegalna dla płacącego za usługę: Francja, Islandia, Irlandia, Irlandia Płn, Norwegia, Szwecja
Nielegalna dla świadczących usługę: Andora, Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Kosowo, Liechtenstein, Litwa, Macedonia, Mołdowa, Czarnogóra, Rosja, Serbia, Ukraina

źródło: JakubMarian.com

(26899)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.