Portal informacyjno-historyczny

Polscy dziennikarze zapytali ministra Luksemburga, co się stanie, jeśli Polska ostatecznie nie przyjmie uchodźców. Europoseł nie mógł uwierzyć w odpowiedź: ,,Dzień świra”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Minister spraw zagranicznych i migracji Luksemburga Jean Asselborn dostał pytanie od polskich dziennikarzy, co się stanie, jeśli Polska nie przyjmie uchodźców. Co na to polityk?

Jeśli Polska chce pozostać członkiem Unii Europejskiej, to musi respektować decyzje Trybunału Sprawiedliwości UE. To oczywiste, to zasada państwa prawa

– odparł i dodał:

Jeśli Polska odmówi wykonania wyroku, to przestanie być członkiem Unii i tyle. Jeśli nie respektujemy reguł UE, to nie jesteśmy jej członkiem. Nie wydaje mi się, żeby Polska chciała znaleźć się w takiej sytuacji. Polski rząd musi zrozumieć, że tak jak i inne rządy, że spoczywa na nim olbrzymia odpowiedzialność.

Minister nie mówił, jaką procedurą objęta była Polska. Znane są kroku prawne, gdy członkostwo kraju zostaje zawieszone, ale nie ma ścieżki prawnej dla wyrzucenia kraju ze struktur europejskich.

Ryszard Czarnecki komentował na Twitterze:

Te słowa padły po spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych, którzy rozmawiali na temat migracji i walki z terroryzmem. To pierwsze takie spotkanie po tym, jak unijny Trybunał Sprawiedliwości oddalił skargę Węgier i Słowacji na przymusową relokację.

Tymczasem szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewnia, że Polska nie ugnie się przed dyktatem, mówiąc, że polityka otworzenia granic dla imigrantów oznacza pójście na rękę przemytnikom ludzi, a także dodał, że imigranci stanowią ,,naturalne zaplecze dla terrorystów islamskich”.

źródło: Polsat News

(12458)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Panstwo prawa.. dobre sobie. Wszedzie, gdzie sa ci barbarzyncy jest burdel i bezprawie, ludzie sie boja bo garstka swirow u wladzy tak chce i zamyka ludzim usta. Obysmy jak najszybciej wyszli z tej unii bezprawia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę