Wymowna reakcja Tajaniego i KE na apel prof. Legutki w sprawie Kozłowskiej. ,,To przecież robi się z tego jakaś kpina!”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Demonstracyjne przyjęcie Ludmiły Kozłowskiej w Europarlamencie zostało oprotestowane przez polskich europosłów. List prof. Ryszarda Legutki skierowany do Antonio Tajaniego pozostał jednak bez odpowiedzi.

Legutko przyznaje, że do tej pory nie spotkał się z najmniejszą reakcją ze strony przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Zapewne dostanę taką samą odpowiedź, jaką dostałem z KE, czyli wymijającą i do niczego nie zobowiązującą. To jest łamanie reguł, ja cały czas powtarzam, że UE i jej instytucje nagminnie łamią prawo

– mówi w rozmowie z wPolityce.pl. Legutko najpierw otrzymał wymijającą odpowiedź od KE.

PE pokazuje się tutaj jako ten, który wie lepiej, a przecież oni nic nie wiedzą

– mówi Legutko, komentując demonstracyjne eksponowanie Kozłowskiej w Europarlamencie. Dla czołowych polityków Unii nic nie znaczy System Informacyjny Schengen, z którego Polska skorzystała, mając poważne podejrzenia w sprawie Fundacji Otwarty Dialog.

Cały ten System Informacyjny Schengen można skasować i powiedzieć, że ostateczny głos w respektowaniu bądź nierespektowaniu Schengen mają najważniejsi politycy europejscy z kilku krajów, a całej reszcie nic do tego

– ironizuje polityk, który zwraca uwagę, że w sprawie Kozłowskiej Verhofstadt napisał nawet do Timmermansa, by ten uwzględnił sytuację przy procedurze w związku z art. 7.

To przecież robi się z tego jakaś kpina! PE powinien wystrzegać się tego typu zachowań. Nie można kpić sobie z regulacji, które zostały ustanowione i to w sposób tak ordynarny […] Chodzi o to, żeby zrobić demonstrację przeciwko rządowi polskiemu. Na zasadzie: my wszystko możemy, zrobimy z niej bohaterkę

– komentuje prof. Legutko, który dostrzega rolę odgrywaną przez posłów PO. Przy Kozłowskiej pojawili się europosłowie z tej partii.

Był tam pan Rosati, Róża Thun, więc Tajani nie chce specjalnie narażać się swojej grupie

– mówi.

źródło: wPolityce.pl

(5764)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.