Portal informacyjno-historyczny

To się dzieje naprawdę! Niemiecki ekspert oznajmił: Węgrzy nie chcą uchodźców? Ziemia czy nieruchomości należące do Węgier przejmowane i licytowane…

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Jeśli Węgry będą ignorować wyroki Trybunału Sprawiedliwości, Unia Europejska może skonfiskować węgierski majątek – ocenił prawnik Stefan Lorenzmeier w rozmowie z niemieckim dziennikiem Die Zeit.

Ziemia czy nieruchomości należące do Węgier, a znajdujące się na terytorium Unii mogłyby być przejmowane i licytowane

– stwierdził wprost. Warto dodać, że Lorenzmeier to niemiecki znawca prawa międzynarodowego i europejskiego z Uniwersytetu w Augsburgu.

Cytujący słowa prawnika portal Deutsche Welle nazywa to niestosowanym dotychczas środkiem nacisku.

Zgodnie z werdyktem Trybunału Sprawiedliwości Węgry muszą brać udział w przymusowej relokacji. Sam premier Viktor Orban zapowiedział jednak, że nie zamierza respektować tego wyroku i będzie kontynuował politykę zamkniętych drzwi dla imigrantów.

Komisja Europejska domaga się kar finansowych dla Węgier. Pomysł Lorenzmeiera zakłada konfiskatę w przypadku, gdyby Węgry nie chciały płacić.

Prawnie byłoby to dopuszczalne

– podkreślił.

Dpa – niemiecka agencja prasowa krytycznie odniosła się do pomysłu, podkreślając, że ,,użycie takiego narzędzia doprowadziłoby do eskalacji sporu i raczej utrudniłoby jego rozwiązanie”.

Jednak sytuacja jest patowa, co przyznają eksperci. Sam Lorenzmeier wysuwa taką propozycję, ponieważ uważa, że Unia nie ma możliwości zmniejszenia Węgrom subwencji wypłacanych z unijnego budżetu. Jego zdaniem Unia sama dopuściłaby się wtedy złamania europejskiego prawa.

źródło: Deutsche Welle Die Zeit

(33776)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. A po cholere jeszcze siedzimy w tej EUsodomie , ile jeszcze można dać się poniżać i sprzedawać wiarę w Chrystusa za te kilka srebrników ,tym dupkom w EUroparlamencie dobrze opłacanym podoba tam się ,niestety naród jest upokarzany ,czas najwyższy opuścić to bagno…..Traktat Lizboński = Pakt z diabłem..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę