Portal informacyjno-historyczny

,,Wyobraźcie sobie, że w paszporcie macie swastykę i twarz pana z wąsikami”. W rosyjskiej telewizji publicznej porównano Orlęta Lwowskie z Hitlerjugend [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Młodzi polscy mieszkańcy Lwowa w listopadzie 1918 roku stanęli do walki o miasto z oddziałami wojsk ukraińskich, a w 1920 roku bili się z Armią Czerwoną. Orlęta Lwowskie mocno dały się im we znaki. Ich czyny do tej pory niektórych bolą.

W programie ,,Czas pokaże” (,,Время покажет”) w pierwszym kanale rosyjskiej telewizji podczas dyskusji jeden z gości stwierdził, że Orlęta Lwowskie były ,,dzikusami” i ,,nacjonalistyczną organizacją przypominającą hitlerjugend”.

Orląt Lwowskich próbował bronić w programie Tomasz Maciejczuk.

Moje próby obrony Orląt Lwowskich przed porównywaniem ich z Hitlerjugend prowadzący skomentował z ironią w głosie: „No tak, to byli proste i młodziutkie chłopaczki”

– napisał na Facebooku Maciejczuk.

Rosjanie komentowali też pomysł, by na 100-lecie niepodległości Polski opracować nowy wzór paszportu z symbolami walki o wolność.

Wyobraźcie sobie, że w paszporcie macie swastykę i twarz pana z wąsikami

– powiedział prowadzący program.

To kolejny przykład, jak Rosjanie podchodzą do historii walk z Polską. Ich zdaniem każdy opór Polaków był przejawem rusofobii i faszyzmu. Taki pogląd pokutuje od lat aż do teraz. Od wojny z bolszewikami, a może i wcześniej, do obecnych rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Dyskusja od 56. minuty:

(1951)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Orlęta lwowskie nie wymordowały kilkudziesięciu milionów ludzi tak jak sowieci.niech się ruski zastanowi zanim powie.aaaa…nie ma czym myśleć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę