,,Gdy słyszę Odę do radości drżę…”. Ten filmik promujący Unię stał się prawdziwym hitem wśród jej przeciwników (wideo)

w Humor


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Co zawdzięczamy Unii Europejskiej? Internauci przypomnieli filmik, który stanowił element tzw. Frontu Europejskiego, promującego UE. W klipie głos zabiera politolożka Patrycja Sasnal.

,,Front Europejski” został założony m.in. przez Polską Fundację im. Roberta Schumana i Fundację im. Stefana Batorego – prowadzi działania ,,na rzecz silnej Polski w Unii”. Czy argumenty przedstawione w klipie przekonają Polaków? Pozostawiamy je poniżej do oceny:

Dzięki Europie jestem wolna i bezpieczna. Unia Europejska daje mi wolność, bo nikt nie jest w niej w większości. To jest Unia mniejszości. Większości nie mają Niemcy, Francuzi, nie mają katolicy, niewierzący, luteranie. Wszyscy jesteśmy równi, bo wszyscy jesteśmy w mniejszości. Unia Europejska też to bezpieczeństwo. Daje mi pokój, dlatego że to Europa spłynęła w historii największą krwią. I to dzięki Unii dziś to się nie powtórzy. Zawsze noszę w portfelu moje fundamentalne prawa w Unii Europejskiej, w klapie flagę z Unią Europejską i Polską. Gdy słyszę „Odę do radości” drżę. Każdego dnia dziękuję opatrzności, że dane mi było żyć z całego czasu historii właśnie teraz, gdy jest Unia Europejska, a w niej Polska

Nagranie wywołało liczne żarty wśród internautów:

źródło: wPolityce.pl

(2628)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.