Portal informacyjno-historyczny

foto: Flickr (Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0) / Wikipedia (Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe)

Takiej decyzji jeszcze nie było. Oto co Szwajcarzy postanowili w sprawie muzułmańskiej pary, która nie chciała podać ręki kobiecie

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szwajcaria w bardzo zdecydowany sposób egzekwuje obowiązujące prawa. Muzułmańska para ubiegała się o obywatelstwo Szwajcarii. Jednak odmówiła uścisku dłoni kobiecie ze względów religijnych, a także niechętnie odpowiadała na zadawane przez nią pytania, w efekcie czego komisja zdecydowała, że nie otrzyma obywatelstwa – informuje agencja AFP.

Podkreślono, że nie dostrzeżono śladu integracji. Burmistrz Lozanny Gregoire Junod oznajmił, że powodem nieprzyznania obywatelstwa był brak szacunku dla równości płci. Jak podkreślił, małżeństwo niechętnie odpowiadało na pytania zadawane przez kobietę.

Jednocześnie nie ujawniono, z jakiego kraju pochodzą imigranci. Wiadomo, że wyznają islam, ponieważ to ta religia nie zezwala na kontakt fizyczny z osobą innej płci. Burmistrz podkreślił, że praktyka religijna stoi w sprzeczności z prawem. Jego zdaniem podjęto słuszną decyzję. Sam stał na czele komisji, która przesłuchiwała muzułmanów.

Kwestia podawania dłoni osobom tej samej płci to nowy problem, z którym mierzy się Europa Zachodnia. W 2016 szwajcarska szkoła zezwoliła dwóm uczniom – imigrantom z Syrii na niepodanie ręki swojej nauczycielce, kiedy oznajmili, że jest to wbrew ich zasadom. Wywołało to oburzenie opinii publicznej – podanie dłoni nauczycielowi jest szwajcarską tradycją okazywania szacunku pedagogom. Ostatecznie władze lokalne podważyły decyzję szkoły, a proces przyznawania obywatelstwa chłopcom został zawieszony.

(15268)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Ale feministki to w tym przypadku zachowują się tak, jak by im ktoś kaganiec na pysk założył.

  2. Ameryka każe polski rząd wykonuje a żydzi się śmieją . Szwedzi sami sobie robią szkodę że przyjmują islamistów.

  3. Szwajczarzy to mądrze postąpili chociaż tyle . Ja bym wszystkich islamisków deportował z całej Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę