Dwóch Szwajcarów postanowiło przywrócić lokalną tradycję. Wywołali oburzenie: zaczęto porównywać ich do ISIS [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dwóch szwajcarskich rzeźników postanowiło nawiązać do starej lokalnej tradycji. To publiczne świniobicie, które spotkało się z falą krytyki i z lokalnego incydentu stało się wydarzeniem, o którym pisały media na całym świecie.

Dwóch Szwajcarów porównywano m.in. do terrorystów z ISIS, ponieważ tak jak oni zdaniem ekologów również dokonują oni egzekucji na bezbronnych ofiarach. Tymczasem Rolf Haering i Heiner Oberer z Sissach nieopodal Bazylei chcieli tylko odwołać się do zwyczaju zwanego Metzgete. Wydarzenie zgromadziło około 150 widzów. Rzeźnicy zabili dwie świnie, następnie odpowiednio przygotowali mięso, z którego sporządzono jeszcze tego samego dnia lokalne potrawy.

Podczas świniobicia nie mogło zabraknąć ekologów, którzy trzymali transparenty z napisem ,,zwierzęta czują, zwierzęta cierpią” oraz ,,ich ból jest twoją przyjemnością”. Przed samym wydarzeniem rzeźnicy otrzymali wiele gróźb, m.in. porównywano ich do terrorystów z ISIS.

Były ksiądz Lukas Baumann, który jest wegetarianinem od 18 lat, zapowiedział, że w ramach protestu założy szaty średniowiecznego flagelanta i będzie biczował się w miejscu publicznym, aby unaocznić cierpienie zwierząt.

Mężczyźni bronią się przed zarzutami, twierdząc, że zabijanie zwierząt zorganizowali wcześnie rano, aby nie budzić wielkiego zainteresowania gapiów. Dodawali także, że cierpienie świń w przemysłowych rzeźniach jest równie wielkie.

źródło: Blick.ch

(2756)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.