Portal informacyjno-historyczny

W Internecie wrze. Politycy, media i internauci wściekli na Unię Europejską po tym, jak ta wydała… wyrok śmierci na krowę Penkę. Powód absurdalny

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprawa zupełnie błaha, gdyby nie absurdalne przepisy Unii Europejskiej. Tymczasem lokalna historia poruszyła internautów na całym świecie. Ruszyła zbiórka podpisów pod petycją do Parlamentu Europejskiego w obronie bułgarskiej krowy Penki. Przepisy unijne stanowią, że zwierzę powinno zostać uśmiercone. Powód? Krowa przekroczyła unijną granicę.

Sprawę nagłośniła bułgarska telewizja publiczna, która zrealizowała materiał o krowie z przygranicznej wioski. Zwierzę zabłądziło i przekroczyło granicę z Serbią, łamiąc w ten sposób surowe unijne przepisy. Serbscy wieśniacy odprowadzili ją z powrotem do kraju pochodzenia, jednak bułgarskie władze sanitarne oznajmiły, że krowie grozi śmierć.

Otóż przepisy mówią, iż zwierzę, które opuściło granice UE i ponownie do niej trafiło, musi zostać uśmiercone. Tymczasem krowa jest w ciąży, a do porodu ma dojść za trzy tygodnie.

Lokalna sprawa stała się głośna na cały świat. Ludzie są oburzeni, bo jak informują media, krowa na pewni niczym się nie zaraziła, a właściciel zademonstrował dokumenty potwierdzające, że Penka jest okazem zdrowia. W mediach społecznościowych pojawiły się hashtagi: #savepenka oraz #prayforpenka.

Brytyjskie media zwwracają uwagę na absurdalne unijne przepisy, interweniują też tamtejsi politycy: inicjatorem petycji jest dziennik ,,Telegraph”, z kolej do przewodniczącego PE Antonio Tajaniego w tej sprawie zwrócili się posłowie z Partii Konserwatywnej.

Wczoraj Londyn, dzisiaj Penka, jutro Włochy. Nie można bezkarnie opuszczać Unii Europejskiej!

– pół-żartem, pół-serio zakomunikował Luben Diłow, były bułgarski polityk.

(2542)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę