Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / domena publiczna

Bieńkowska ostrzega Europę Wschodnią. Dodaje: ,,To nie problem niemiecki, ale…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Elżbieta Bieńkowska ostrzegą przed starymi dieslami sprowadzanymi z Zachodu do krajów Europy Wschodniej. Podkreśla jednocześnie, że ,,afera dieslowska nie jest niemieckim problemem narodowym, lecz problemem europejskim” – czytamy na Deutsche Welle.

Coraz więcej starych, szkodliwych dla środowiska naturalnego samochodów z silnikiem diesla przerzuca się przez granicę i tam po niskich cenach sprzedaje

– mówiła w rozmowie z niemieckim dziennikiem ,,Tagesspiegel”. Bieńkowska uważa, że ,,działania niemieckiego rządu podejmowane w celu uniknięcia zakazu wjazdu do centrów miast (starszych samochodów z silnikami diesla) jeszcze zaostrzy ten problem”.

Nie inaczej jest w moim kraju, Polsce

– dodaje. Podaje przykład Bułgarii, gdzie co drugi kupiony samochód z silnikiem wysokoprężnym miał więcej niż 10 lat, a emisja szkodliwych substancji była dwunastokrotnie większa niż dopuszczalne w UE normy dla nowych samochodów.

Dlatego komisarz chciałaby zatrzymać eksport starych diesli, bo ten oznacza ,,przesunięcie problemów z czystością powietrza z Zachodu na Wschód”.

eksport „brudasów”, które nie mogą jeździć po niemieckich drogach”, powinien być dopuszczalny tylko po zamontowaniu w nich katalizatorów

– cytuje jej słowa ,,Deutsche Welle”.

Bieńkowska zwraca uwagę, że ,,afera dieslowska” to nie narodowy problem niemiecki, ale europejski. Ostatnie słowa zwróciły uwagę internautów:

źródło: Deutsche Welle

(3184)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Niech się zajmą najpierw swoimi brudasami z koncernu VW z udowodnionymi przewałkami z badaniami szkodliwości silników diesla . Prezes Audi siedzi. Nicht wahr ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę