fot. Wikipedia / domena publiczna

Bieńkowska ostrzega Europę Wschodnią. Dodaje: ,,To nie problem niemiecki, ale…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Elżbieta Bieńkowska ostrzegą przed starymi dieslami sprowadzanymi z Zachodu do krajów Europy Wschodniej. Podkreśla jednocześnie, że ,,afera dieslowska nie jest niemieckim problemem narodowym, lecz problemem europejskim” – czytamy na Deutsche Welle.

Coraz więcej starych, szkodliwych dla środowiska naturalnego samochodów z silnikiem diesla przerzuca się przez granicę i tam po niskich cenach sprzedaje

– mówiła w rozmowie z niemieckim dziennikiem ,,Tagesspiegel”. Bieńkowska uważa, że ,,działania niemieckiego rządu podejmowane w celu uniknięcia zakazu wjazdu do centrów miast (starszych samochodów z silnikami diesla) jeszcze zaostrzy ten problem”.

Nie inaczej jest w moim kraju, Polsce

– dodaje. Podaje przykład Bułgarii, gdzie co drugi kupiony samochód z silnikiem wysokoprężnym miał więcej niż 10 lat, a emisja szkodliwych substancji była dwunastokrotnie większa niż dopuszczalne w UE normy dla nowych samochodów.

Dlatego komisarz chciałaby zatrzymać eksport starych diesli, bo ten oznacza ,,przesunięcie problemów z czystością powietrza z Zachodu na Wschód”.

eksport „brudasów”, które nie mogą jeździć po niemieckich drogach”, powinien być dopuszczalny tylko po zamontowaniu w nich katalizatorów

– cytuje jej słowa ,,Deutsche Welle”.

Bieńkowska zwraca uwagę, że ,,afera dieslowska” to nie narodowy problem niemiecki, ale europejski. Ostatnie słowa zwróciły uwagę internautów:

źródło: Deutsche Welle

(3223)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Niech się zajmą najpierw swoimi brudasami z koncernu VW z udowodnionymi przewałkami z badaniami szkodliwości silników diesla . Prezes Audi siedzi. Nicht wahr ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.