,,Są albo tak nierozumni, albo ulegają presji grup przestępczych”. Minister uderzył w posłów Nowoczesnej po ich wizycie na przejściu granicznym. Scheuring-Wielgus odpowiada

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wczoraj informowaliśmy, że posłowie Nowoczesnej ruszyli w kierunku przejścia granicznego, aby spotkać się z uchodźcami z Czeczenii. Jednak sprawa ma ciąg dalszy: okazuje się, że wywierali nacisk na Straż Graniczną.

Politycy Nowoczesnej, którzy byli w czwartek na granicy Polsko-Białoruskiej, w moje ocenie wywierali presję na Straż Graniczną, aby otworzyć granicę na przemyt ludzi z Azji

– powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, odnosząc się do wizyty trójki przedstawicieli Nowoczesnej: Joanny Scheuring-Wielgus, Moniki Rosy i Jerzego Meysztowicza, którzy pojawili się na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu. Swoją wizytę tłumaczyli kłopotami czeczeńskich uchodźców, którym władze Polki mają odmawiać wjazdu.

Błaszczak tłumaczył, że nie chodzi jedynie o Czeczenów. To także Afgańczycy, Pakistańczycy i obywatele państw azjatyckich dawnego ZSRS. Powód, dla którego pojawiają się na granicy? Chcą przez terytorium Polski dostać się do Niemiec.

Politycy Nowoczesnej są albo tak nierozumni, że chcieliby przenieść na grunt Polski kryzys, jaki jest we Francji, Belgii, Niemczech, albo ulegają poprzez swoją nieświadomość presji ze strony grup przestępczych, które przecież zarabiają olbrzymie, gigantyczne pieniądze właśnie na przemycie ludzi

– grzmiał Błaszczak na konferencji.

Co robili posłowie? Spotkali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej i przyglądali się wypełnianiu procedur, które towarzyszą wjazdowi cudzoziemców do Polski.

Zdaniem Moniki Rosy nie wszystkie procedury są właściwe. Chce, żeby sporządzona notatka z rozmowy z cudzoziemcem, była również przez niego podpisywana, co spowoduje uniknięcie rozbieżności. Meysztowicz uważa, że SG nie jest w stanie zweryfikować, czy dana osoba nie jest prześladowana w swoim kraju.

Scheuring-Wielgus już ogłosiła, że wybiera się w kolejną podróż – tym razem pociągiem z Brześcia (Białoruś) do Terespola – tym samym, którym przyjeżdżają Czeczeni. Dodała, że w czwartek do Terespola dotarło 60 osób, a tylko 6 zaakceptowano wnioski o ochronę.

W 2016 roku na 85 tys. wnioskujących przyjęto wnioski od 8315 osób.

Słowa Błaszczaka komentowała Scheuring-Wielgus:

(2539)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.