fot. screen YouTube

Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że wyjeżdża do Watykanu na skargę. ,,Nie obchodzi mnie to, czy Kościół zbankrutuje czy nie” (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Jedziemy do papieża Franciszka. Mamy tam umówione spotkanie. Rozmawialiśmy z osobą, która nas tam wprowadzi. Pokażemy udokumentowane przypadki biskupów, którzy złamali prawo – zapowiada Joanna Scheuring-Wielgus, która twierdzi, że ,,biskupi są tak samo winni, jak wszyscy księża pedofile, którzy dokonali tych czynów”.

Skąd oskarżenia pod adresem biskupów?

Obowiązkiem biskupów po wprowadzeniu zasad przez Ratzingera w 2011 r. było zgłaszanie takich przypadków od razu do Watykanu

– mówiła. Wcześniej twierdziła, że było to w 2001 r., w związku z czym doszło do zabawnej polemiki z Tomaszem Lisem (więcej TUTAJ).

Do spotkania ma dojść w lutym. Posłance będą towarzyszyć prezes fundacji „Nie lękajcie się” Marek Lisiński, adwokat Artur Nowak i dziennikarka Agata Diduszko-Zyglewska, żona słynnego Wojciecha Diduszki. Stworzyli oni wirtualną mapę pedofilii w Kościele, która dokumentuje sprawców i pokrzywdzonych przez księży pedofilów (uwzględniono 300 przypadków).

Pytana wcześniej przez Bartosza Węglarczyka o Kościół amerykański, który jest w tarapatach finansowych po skandalach pedofilskich, Scheuring-Wielgus mówiła:

Nie obchodzi mnie to, czy Kościół zbankrutuje czy nie. Obchodzi mnie to, żeby pomóc ofiarom księży pedofilów. To tak straszne, że Kościół w ogóle nie powinien się zastanawiać nad tym, że coś straci finansowo. Też słuchałam arcybiskupa Pieronka. Po wyroku w Poznaniu Kościół chce walczyć. To bardzo źle o nich świadczy

– podkreślała. Przypomnijmy, że bp Pieronek mówił m.in.:

Z punktu widzenia prawnego Kościół jako wspólnota nie ma obowiązku płacić za czyjeś grzechy. (…) To byłaby straszna rzecz, gdyby za indywidualne grzechy, które ktoś popełnił płaciła instytucja

źródło: wPolityce.pl / DoRzeczy.pl

(2462)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Ta osoba która ma Was tam wprowadzić dokona tego w bagażniku ??? To spalony temat, wymyślcie coś innego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.