Portal informacyjno-historyczny

,,Atak na Polskę”. Reporterka w Brukseli nie mogła uwierzyć własnym oczom: dziennikarze przez 15 minut starali się wydobyć jakieś słowo krytyki o Polsce. Wszystkich przebiła dziennikarka Polsatu [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon w swojej relacji poinformowała o nietypowym wydarzeniu, które miało miejsce podczas codziennego briefingu Komisji Europejskiej.

W relacji czytamy:

Na codziennym briefingu KE doszło do niecodziennej sytuacji. Grono dziennikarzy, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, próbowało przez prawie 15 minut wymóc na rzeczniku jakiekolwiek słowa krytyki za nowelizację ustawy o KRS. Nadaremnie. Rzecznik stanowczo odmawiał. Zapowiedział, że sprawa będzie analizowana w ramach prowadzonej wobec Polski procedury praworządności. I tyle. Ani słowa przygany, krytyki czy złośliwości pod adresem Polski. Rozczarowanie dziennikarzy było ogromne.

Szymańska-Borginon przyznaje, że „w tym momencie KE wyraźnie nie chce uderzać w Polskę”. Jednocześnie podsumowuje charakterystyczne zachowanie dziennikarzy:

Zastanowiło mnie jednak takie naleganie dziennikarzy na Komisję, żeby w końcu skrytykowała Polskę. W tym wypadku nie chodziło o zwykłe wydobycie reakcji KE, ale wydobycie koniecznie reakcji negatywnej. Było to usilne dopytywanie i stawianie tezy (np. że KE nie jest „polityczna”, że pozwala się wodzić Polsce za nos, że tym brakiem reakcji doprowadzi do wyjścia Polski z UE). W pewnym momencie przybrało nawet znamiona ataku na Polskę.

Dziennikarka podkreśla, że „dla swoich interesów wykorzystują to niektóre unijne kraje, a dziennikarze uczestniczą w tej grze. Nikt nie może twierdzić, że nie jest tego świadomy”.

Miało to wymiar groteskowy. Oto dziennikarka Polsatu – Dorota Bawołek w akcji. Jak zauważył jeden z internautów, korespondentka Polsatu „dociskała przedstawiciela KE”, by w końcu zajął się Polską. „Nie jest Pani wstyd? Tak po ludzku?” – zapytał.

(23010)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę