W przeszłości Grabowski występował w programie TVN, gdzie mówił, że ,,szerokie rzesze Polaków rabowały Żydów" (fot. screen TV)

Porozumienie z Izraelem? Historyk apeluje do strony izraelskiej: z Polską nie ma co dyskutować. Nie uwierzycie, do czego porównał nasz kraj

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Historyk Jan Grabowski, znany z kolportowania wymyślonej liczby 200 tys. jako rzekomych żydowskich ofiar, które poniosły ,,pośrednio i bezpośrednio” śmierć z rąk Polaków, ostrzega Izrael przed dialogiem z Polską. Jego słowa cytuje gazeta ,,Haaretz”.

Grabowski w Tel-Awiwie na konferencji prasowej w Centrum Organizacji Ocalałych z Holokaustu oznajmił, że ,,ostatnią rzeczą, jaką powinno się zrobić, jest przystępowanie do jakiegokolwiek dialogu z tymi ludźmi”. Jego zdaniem nastroje w Polsce przypominają „mroczne lata”.

Biorąc pod uwagę obecny poziom wyrażanego antysemityzmu, nie sądzę, by powinny się odbywać jakiekolwiek oficjalne spotkania w tej sprawie

– ogłosił. Jego zdaniem Polska nie jest przygotowana do dyskusji. Zanim przystąpi do dialogu z Izraelem, nasz kraj musi zrobić inną ważną rzecz.

To jest polski problem, który muszą oni rozwiązać między różnymi częściami polskiego społeczeństwa

– podkreślił. ,,Haaretz” dodaje, że Grabowski zanegował wszystkie elementy obecnej polskiej narracji. Uznaje za błędne porównanie żydowskich i polskich cierpień w Holokauście. Nie podoba mu się także sposób przedstawienia innych faktów: ,,prezentowanie Polski jednoznacznie jako ofiary nazizmu”, a także stwierdzenia, że ,,polska kolaboracja z nazistowskimi zbrodniami była zjawiskiem marginalnym i indywidualnym”. Jego zdaniem było inaczej.

Nie zabrakło tradycyjnej narracji: Polska ma „nacjonalistyczny i niedemokratyczny” rząd, którego ustawy są porównywalne do… Turcji czy Iranu.

Do tego Grabowski obawia się przyjechać do Polski. Powiedział o tym były ambasador Izraela Zwi Raw-Ner w rozmowie z ,,Rzeczpospolitą”.

„W Izraelu słyszymy, że w Polsce wybuchła fala antysemityzmu porównywalna do tej z marca 1968 r., kiedy partia komunistyczna prowadziła kampanię przeciw Żydom”

– dodał.

O Grabowskim jest głośno nie po raz pierwszy.

W swoich licznych publikacjach i wypowiedziach publicznych fałszuje historię Polski, głosząc tezy sugerujące, że Polacy są współwinni zagłady Żydów […] Z ust historyka padają oskarżenia o brak jakichkolwiek działań polskich władz wobec zagłady Żydów oraz sugestia, że tragiczny los Żydów był Polakom na rękę i stanowił jedyną nić porozumienia z niemieckim okupantem

– pisała Reduta Dobrego Imienia.

Co ciekawe, według biogramu historyka ojciec Grabowskiego był Żydem ocalałym z Holocaustu.

A oto historia mitycznych ,,200 tys.”:

MSZ Izraela atakuje i powołuje się na historyka, który twierdzi, że Polacy zabili 200 tys. Żydów. Oto jak zmyślono tę liczbę

źródło: Do Rzeczy / wPolityce.pl

(5624)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. I się zaczyna, teraz będą nas polaków obarczać winą za kłótnie w komunistycznej rodzinie bandytów w marcu 1968 r.

  2. Jak naprawdę nazywa się ten Grabowski?Polakiem napewno nie jest! Powtórzę : Żydzi usilnie pracują nad wybuchem antysemityzmu w Polsce! W 1968 roku Żydowscy pretendenci do władzy przegrali z Chamami i skutkiem tego był wybuch antysemityzmu.Czyli sami na to zapracowali.Może wreszcie zakumają ,że to tylko ich wina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.