Portal informacyjno-historyczny

źródło: screen Facebook / Youtube

MSZ Izraela atakuje i powołuje się na historyka, który twierdzi, że Polacy zabili 200 tys. Żydów. Oto jak zmyślono tę liczbę

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dowody, że wielu Polaków pomagało nazistom i dokonywało własnych straszliwych zbrodni przeciwko Żydom podczas drugiej wojny światowej, są przytłaczające – informuje MSZ Izraela, załączając artykuł o Polakach ,,polujących na Żydów”.

Został on zamieszczony na portalu dziennika ,,Haaretz” i dotyczył książki Jana Grabowskiego ,,Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945”.

W załączonym artykule podano, że wg Grabowskiego zostało zabitych ,,bezpośrednio i pośrednio” przez Polaków ponad 200 tys. Żydów. Skąd ta liczba? Jej kłamliwość została obnażona w ostatnim czasie.

W piśmie „Times of Israel” ukazał się artykuł p.Amandy Borschel-Dan, która z kolei powołując się na nieżyjącego badacza Zagłady Szymona Datnera, mającego określać liczbę na 200 tys. zabitych Żydów. Tymczabsem w żadnej z publikacji naukowca taka liczba nie pada w kontekście Żydów zamordowanych przez Polaków. Skąd się zatem wzięła?

Weryfikujący sprawę Jakub Kumoch napisał do dziennikarki. Przyznała, że liczbę zaczerpnęła od… Jana Grabowskiego.

Piotr Skwieciński zrelacjonował, jak przebiegała rozmowa z Grabowskim, którego zapytano, skąd wziął tajemniczą liczę:

Odpowiadać zaczął w swoim stylu, czyli agresywnie, i próbując upolitycznić sprawę […] początkowo uciekał od odpowiedzi na precyzyjne pytanie („Gdzie i kiedy Szymon Datner napisał, że z ręki polskiej zginęło 200 tysięcy Żydów?”). Dopiero przyparty do muru przyznał, że nie, że Datner nigdy i nigdzie tak nie napisał. Zaś krążąca po świecie liczba 200 tysięcy opiera się na datnerowskim szacunku liczby wszystkich uciekinierów z gett i transportów, których późniejsze losy były jednak bardzo różne

– pisał Skwieciński na łamach wPolityce.pl, podsumowując:

Wszystko więc wydaje się wskazywać na to, że to Jan Grabowski przekazał Borschel-Dan fałszywą informację, jakoby nieżyjący Szymon Datner napisał, iż Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów […] profesor Grabowski, jak wszystko na to wskazuje, nadużył ustaleń Datnera. Włożył mu w usta coś, czego Datner nigdy nie napisał. Pomieszał szacunki Datnera z własnymi intuicjami

Teraz jego wymyślone liczby przekazuje izraelski MSZ, który oskarża Polskę. Karuzela kłamstwa się kręci…

Kresy.pl / wPolityce.pl

(4564)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Judzenie,hucpa i wrodzony antypolonizm .Biedni ludzie żyjący w nienawiści . Tej choroby nie da się wyleczyć .Jest jak rak który żydów niszczy .Są żałośni . Polacy zacznijcie głosować na Polaków. Ci będą wiedzieli jak dać odpór tej zarazie.

  2. niech tym parszywcom ta nienawisc, skierowana przeciwko nam ,przejdzie na ich serca i rozwala ich od srodka, tych belkotow roznych zydowskich debili juz nie mozna sluchac.

  3. Skoro tak zydzi zostali skrzywdzeni przez Polaków w czasie II w.św. to dlaczego ich tu jest tak dużo ?Nie boją się Polaków?Nie boją się.Wiedzą,że tu własnie w POLSCE SA NAJBEZPIECZNIEJSI!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę