Portal informacyjno-historyczny

Znany reżyser opowiadał o swoim filmie o bohaterach walczących z ISIS. Został zaatakowany… tortem przez komunistów [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Francuski filozof i intelektualista, a także od niedawna twórca filmowy, Bernard Levy został zaatakowany podczas spotkania w Belgradzie. Prezentował swój film ,,Peszmergowie. Walczący z ISIS” i opowiadała o czasie spędzonym z ludźmi, którzy walczą z Państwem Islamskim, gdy na jego twarzy wylądował… tort.

To nie był jedyny incydent podczas spotkania Levy’ego z serbską publicznością. Już po zdarzeniu z ciastem na scenie pojawił się młody mężczyzna także reprezentujący Nową Komunistyczną Ligę Jugosławii (Novi SKOJ). Miał ze sobą transparent, który głosił, że Bernard Levy popiera imperialistycznych morderców. Francuz zdenerwował się, a po chwili doszło do małej bójki z udziałem jego oraz jego oponentów.

Levy, który jest znany z krytyki wojny bałkańskiej z lat 90-tych XX wieku i serbskiej polityki nacjonalistycznej, po całym zamieszaniu opuścił salę.

Film „Peszmergowie. Walczący z ISIS” budzący takie kontrowersje to efekt półrocznego pobytu Levy’ego wśród kurdyjskich bojowników, którzy tworzą jedyne jednostki na świecie, bezpośrednio walczące z ISIS. Levy podróżował z Peszmergami z południa na północ w kierunku Mosulu, często przemierzając piaszczyste tereny pełne min. W swoim filmie Levy stawia pytania o sens walki jego towarzyszy i szuka odpowiedzi na temat tego, co obecnie dzieje się na świecie. Jednocześnie oddaje swoisty hołd Peszmergom.

W Polsce film można było obejrzeć 12 maja podczas 14. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity. Bernard Levy był gościem podczas projekcji w Warszawie.

(937)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę