Portal informacyjno-historyczny

Zapamiętajcie te nazwiska. 21 posłów, którzy nie chcą pamiętać o Polakach ratujących Żydów. Wiele mówiące głosowanie

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sejm przyjął ustawę, zgodnie z którą 24 marca będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Na 420 głosujących 21 było przeciw. Wszyscy wywodzą się z Nowoczesnej.

Oto nazwiska posłów, którzy głosowali przeciw:

Dolniak Barbara, Gasiuk-Pihowicz Kamila, Hennig-Kloska Paulina Jaros Michał, Kobyliński Paweł, Lieder Ewa, Lubczyk Radosław, Lubnauer Katarzyna, Meysztowicz Jerzy, Mieszkowski Krzysztof, Misiło Piotr, Pampuch Mirosław, Petru Ryszard, Pudłowski Paweł, Rosa Monika, Scheuring-Wielgus Joanna, Stępień Elżbieta, Suchoń Mirosław, Szłapka Adam, Wróblewska Kornelia, Zembaczyński Witold

Cztery osoby z Nowoczesnej były tego dnia nieobecne, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był za.

Z innych partii tylko dwie osoby się wstrzymały: Joanna Mucha (PO) oraz Jan Klawitter (poseł niezależny).

Aż 14 posłów PO było nieobecnych podczas głosowania, w tym Cezary Tomczyk, Agnieszka Pomaska i Marcin Kierwiński.

Posłowie PiS, Kukiz’15, PSL-UED i WiS głosowali ,,za”.

W sieci nie brakował ostrych komentarzy:

(8336)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Jestem wrogiem Nowoczesnej i PO ale ci co byli przeciwko to im przyznaje rację, chociaż z innego powodu. Prawica też uległa ogólnemu ogłupieniu przez propagandę żydowską. Głoszona od czasów rozbiorowych, wroga nam propaganda, ma na celu zaszczepianie kompleksu niższości Polakom, żeby byli ulegli i pokornie znosili zniewagi, dawniej od zaborców, a obecnie od sąsiadów a w szczególności od Żydów i Ukraińców. W takim celu są nagłaśniane te poświęcenia całych polskich rodzin, żeby uratować Żydów w czasach Holokaustu. W tak ekstremalnej sytuacji, nikt nie wie jak by się zachował, ale wynosić „pod niebiosa” ojca rodziny który ukrywa Żydów w piwnicy czy w stodole, prawie ze 100% pewnością że zginą i Żydzi i jego rodzina?. Trudno się dziwić że inne narody postrzegają nas jako „nienormalnych”. Czy to się nazywa bohaterstwo czy brak odpowiedzialności i miłości do własnej rodziny?. A czy byli SPRAWIEDLIWI ŻYDZI RATUJĄCY POLAKÓW ? Ryzykowali własnym życiem i swojej rodziny , może zginęli by uratować od śmierci Polaka?. Ja o takim przypadku nie słyszałem. Należy też uświadomić sobie bezwzględność ukrywających się Żydów w stosunku do swoich opiekunów, których świadomie skazywali prawie na pewną śmierć, razem z rodziną.

    • Masz rację, ale ten portal jest jeszcze bardziej koszer-konserwatywny niż wPolityce. Tu Nowoczesna i PO mają rację. Gloryfikowanie tych, co ratowali naszych oprawców jest jak gloryfikowanie Polaków walczących w Wehrmachcie i SS.

  2. Cała komunistyczno-liberalna „śmietanka” z żydowsko-niemieckimi nazwiskami. To przez takich ludzi „targowiczan”Polska była 123 lata pod zaborami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę