Portal informacyjno-historyczny

Węgierski szef kancelarii premiera pokazał, jak może wyglądać Budapeszt za 20 lat. Wywołał skandal – austriaccy politycy żądają przeprosin. Oto kontrowersyjne wideo, ocenzurowane przez Facebooka

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szef kancelarii premiera Węgier Janos Lazar zamieścił nagranie z ulic Wiednia, na którym ostrzegał, jak może wyglądać Wiedeń za 20 lat. Jednak wideo zostało usunięte przez portal Facebook, który poinformował polityka w stosownym komunikacie. Lazar swoim nagraniem doprowadził również do furii austriackich polityków.

Lazar stanął na ulicy w Wiedniu, a w tle widać wiele osób w tradycyjnych strojach muzułmańskim. Polityk podkreśla, że biali chrześcijanie to dziś jedynie emeryci, natomiast reszta to imigranci. Jest ich 700 tys. Zwrócił uwagę, że dzielnice imigranckie są brudniejsze, biedniejsze i z wyższą przestępczością. Lazar próbował rozmawiać z przechodniami, ale nie mógł się porozumieć, bo nikt nie mówił po niemiecku. Są szkoły, w których uczą się jedynie muzułmańskie dzieci. Z pewnych rejonów biali chrześcijanie już się wyprowadzili i przejęli je imigranci. Polityk chce zapobiec temu, żeby Budapeszt tak wyglądał za 20 lat.

Austriaccy politycy są oburzeni ,,rasistowskim wideo” i żądają natychmiastowych przeprosin. Uważają, że to wykorzystywanie kwestii imigrantów do walki wyborczej.

Austriacy bronią się: twierdzą, że polityk kłamie. Muzułmanie nie przejmą Wiednia. Jak wynika z przewidywań demografów, w 2046 ,,jedynie” co trzeci mieszkaniec stolicy Austrii będzie muzułmaninem.

Zdaniem Cezarego Gmyza, korespondenta TVP w Niemczech, Berlin zmaga się również z dużymi problemami. Dziennikarz twierdzi, że ,,został on podzielony na getta”:

(8586)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. z pewnoscia beda chcieli mu wmowic, ze naslal jakiegos pseudo alalcha z nozem na spokojnych austriakow , by dowiesc swej tezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę