Portal informacyjno-historyczny

fot. domena publiczna / Twitter.com/Cenckiewicz

,,Zakłamywanie osiągnięć historycznych to hańba”. Leszek Balcerowicz ostro atakuje. Mocna odpowiedź: historyk publikuje nieznane dokumenty

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na Twitterze z okazji wyborów kontraktowych 4 czerwca głos zabrał Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem, ,,zakłamywanie przez PiS tych historycznych osiągnięć Polski to hańba”. Ostro polemizował z nim historyk Sławomir Cenckiewicz, który opublikował dokumenty dotyczące byłego ministra finansów i początków III RP.

Wybory 4 czerwca 1989 roku otworzyły drogę do przemian, które – po raz pierwszy od 300 lat, umożliwiły Polsce doganianie Zachodu, a także skończyły z dyktaturą i wprowadziły ją do struktur Zachodu. Zakłamywanie przez PiS tych historycznych osiągnięć Polski to hańba

– napisał na Twitterze.

Dzień wcześniej, kiedy Balcerowicz opublikował informację o tym, że ,,Raul Castro przewodniczy komisji, która ma zmienić konstytucję”, dodał swój komentarz:

to mi przypomina Piotrowicza, który symbolizuje prawo i sprawiedliwość w PIS-państwie

Poseł Tomasz Jaskóła odpowiedział:

A Okrągłego Stołu Panu to nie przypomina? Kiszczak morderca i agent Smiersza, Jaruzelski, Kwaśniewski … kolejne mordowanie ludzi przez komórkę zabójców nawet w trakcie obrad i pan ekspert strony rządowej członek PZPR. Przecież dokładnie to samo. Polecam Golicyna ,,Nowe kłamstwa w miejsce starych”.

Balcerowicz odpowiadał:

Jednak głos w sprawie Balcerowicza zabrał także Sławomir Cenckiewicz, który napisał na Twitterze:

Dzisiaj uaktywnił się niejaki Leszek Balcerowicz: w l. 1969–1981 w PZPR, zarejestrowany przez Wydział II Departamentu II MSW jako kandydat na TW nr rej. 95537 (pod datą 29 II 1988 r. napisano: „zakończono współpracę”, „brak możliwości”). Materiały nr 21022/I-k zniszczono w 1988 r.

Balcerowicz „przechodzi” w materiałach operacyjnych Grzegorza Żemka (agent Zarządu II SG o ps. Dik) i Zarządu II o FOZZ. „Wywiadowcy” podkreślali, że Balcerowicz i członkowie Rady Nadzorczej FOZZ są „wtajemniczeni w operacje długiem”. Ppłk. Klamecki w maju 1990 r. pisał tak jak w załączniku…

Dodam, że w ramach uwiarygodnienia swoich szwindli Zarząd II SG (wywiad wojskowy) doprowadził do audiencji Żemka do Jana Pawła II i powielał później zdjęcia… To się nazywa kombinacja operacyjna!

I jeszcze jedno – zastępca Balcerowicza w Ministerstwie Finansów „naszego” rządu czyli Janusz Sawicki (też wymieniony poniżej) to kadrowy oficer wywiadu (Departamentu I MSW) zakonspirowany pod kryptonimem „Kmityn”.

Dziękujemy wam za wolność 4 VI 1989 r.!

(3171)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę