Portal informacyjno-historyczny

fot. domena publiczna / Twitter.com/Cenckiewicz

,,Zakłamywanie osiągnięć historycznych to hańba”. Leszek Balcerowicz ostro atakuje. Mocna odpowiedź: historyk publikuje nieznane dokumenty

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na Twitterze z okazji wyborów kontraktowych 4 czerwca głos zabrał Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem, ,,zakłamywanie przez PiS tych historycznych osiągnięć Polski to hańba”. Ostro polemizował z nim historyk Sławomir Cenckiewicz, który opublikował dokumenty dotyczące byłego ministra finansów i początków III RP.

Wybory 4 czerwca 1989 roku otworzyły drogę do przemian, które – po raz pierwszy od 300 lat, umożliwiły Polsce doganianie Zachodu, a także skończyły z dyktaturą i wprowadziły ją do struktur Zachodu. Zakłamywanie przez PiS tych historycznych osiągnięć Polski to hańba

– napisał na Twitterze.

Dzień wcześniej, kiedy Balcerowicz opublikował informację o tym, że ,,Raul Castro przewodniczy komisji, która ma zmienić konstytucję”, dodał swój komentarz:

to mi przypomina Piotrowicza, który symbolizuje prawo i sprawiedliwość w PIS-państwie

Poseł Tomasz Jaskóła odpowiedział:

A Okrągłego Stołu Panu to nie przypomina? Kiszczak morderca i agent Smiersza, Jaruzelski, Kwaśniewski … kolejne mordowanie ludzi przez komórkę zabójców nawet w trakcie obrad i pan ekspert strony rządowej członek PZPR. Przecież dokładnie to samo. Polecam Golicyna ,,Nowe kłamstwa w miejsce starych”.

Balcerowicz odpowiadał:

Jednak głos w sprawie Balcerowicza zabrał także Sławomir Cenckiewicz, który napisał na Twitterze:

Dzisiaj uaktywnił się niejaki Leszek Balcerowicz: w l. 1969–1981 w PZPR, zarejestrowany przez Wydział II Departamentu II MSW jako kandydat na TW nr rej. 95537 (pod datą 29 II 1988 r. napisano: „zakończono współpracę”, „brak możliwości”). Materiały nr 21022/I-k zniszczono w 1988 r.

Balcerowicz „przechodzi” w materiałach operacyjnych Grzegorza Żemka (agent Zarządu II SG o ps. Dik) i Zarządu II o FOZZ. „Wywiadowcy” podkreślali, że Balcerowicz i członkowie Rady Nadzorczej FOZZ są „wtajemniczeni w operacje długiem”. Ppłk. Klamecki w maju 1990 r. pisał tak jak w załączniku…

Dodam, że w ramach uwiarygodnienia swoich szwindli Zarząd II SG (wywiad wojskowy) doprowadził do audiencji Żemka do Jana Pawła II i powielał później zdjęcia… To się nazywa kombinacja operacyjna!

I jeszcze jedno – zastępca Balcerowicza w Ministerstwie Finansów „naszego” rządu czyli Janusz Sawicki (też wymieniony poniżej) to kadrowy oficer wywiadu (Departamentu I MSW) zakonspirowany pod kryptonimem „Kmityn”.

Dziękujemy wam za wolność 4 VI 1989 r.!

(3104)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę