Portal informacyjno-historyczny

fot. screen YouTube / Wikipedia / Dancingwombatsrule

,,Jeszcze Polska nie zginęła”. Niemiecki publicysta w ,,Die Welt” wyśmiewa Zielonych, którzy donoszą na Polskę do Brukseli. ,,W psychiatrii takie postępowanie nazywa się…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecka partia Zielonych chce zablokować reformę polskiego sądownictwa i mocno zabiega o to w Brukseli. Powód? Lewica uważa, że to zamach na niezawisłość polskiego wymiaru sprawiedliwości. Tymczasem publicysta Henryk Broder na łamach ,,Die Welt” krytykuje megalomanię Zielonych wobec Polski. Przypomina też o niemieckich zbrodniach.

Zieloni skierowali do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa list, w którym żądają „przyspieszonego postępowania” wobec Polski.

Tymczasem Broder punktuje partię, przypominając, że w ostatnich wyborach uzyskali zaledwie 8,9 procent głosów, będąc najmniejszym klubem parlamentarnym. Tymczasem jego zdaniem Zieloni zachowują się tak, jakby wygrali wybory.

W psychiatrii takie postępowanie nazywa się «megalomanią», będącą formą manii charakteryzującej się przecenianiem własnej osoby

– kpi Broder na łamach ,,Die Welt”. Podkreśla też, że Polska jest nadal ,,suwerennym krajem z pochodzącym z wolnych wyborów parlamentem i własnym rządem oraz własną walutą – złotym”. A Unia Europejska? To nie państwo federalne, a ,,wspólnota robocza suwerennych państw”.

Zieloni przyjaciele UE powinni właściwie o tym wiedzieć

– pisze publicysta, odsyłając oponentów do podręczników na temat polskiej historii.

Na przykład o latach 1939-1945, gdy w Polsce przeprowadzano wiele «przyspieszonych postępowań» zakończonych śmiercią tysięcy polskich obywateli. Kochani Zieloni, wstrzymajcie na chwilę oddech i nauczcie się na pamięć tych słów: Jeszcze Polska nie zginęła

– wyjaśnia publicysta.

Henryk Broder to niemiecki dziennikarz i publicysta, a także autor książek. Urodził się w polsko-żydowskiej rodzinie. Jego rodzice ocaleli z obozów koncentracyjnych. W przeszłości zarzucał niemieckiej lewicy tendencje antysemickie, krytykował także niemieckie feministki.

źródło: Deutsche Welle

(12564)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Broder ma tez swoja historie szkalowania Polski, ale w sprawie IPN, sporu z Izraelem i kwestii winy za zbrodnie 2WS postawil sie po naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę