Portal informacyjno-historyczny

Wyciekły plany artystów, którzy mówią ,,nie” zmianom w Polsce. Na liście znane nazwiska. Powstaje organizacja, która zaczyna działalność po 20 sierpnia

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Powstaje kolejna organizacja, która wyraża swój sprzeciw wobec zmian zachodzących w Polsce. Jak informuje wPolityce.pl, po 20 sierpnia aktywnie na ulicach mają protestować ludzie kultury. Inicjatywę promuje grupa związana z „Kulturą Niepodległą” oraz organizacją ,,Obywatele Kultury”, którzy ostatnio wysłali list do prezydenta Andrzeja Dudy.

Ludzie kultury i nauki otrzymali ostatnio na skrzynkę emailową wiadomość, zawierającą manifest ideologiczny i listę z podpisami przedstawicieli środowisk twórczych związanych z oporem przeciwko rządom PiS. Jednocześnie wysyłający proszą o nieupublicznianie informacji o inicjatywie ,,Kultury Niepodleglej”.

Oficjalnie zaczynamy 24 sierpnia. To tego dnia ogłosimy w całej Polsce Manifest i Postulaty – bardzo prosimy nie udostępniać tych dokumentów publicznie, w mediach oraz mediach społecznościowych do 24 sierpnia! To bardzo ważne. Wcześniej zbieramy poparcie wśród ludzi tworzących środowiska kulturalne

– napisano. Mają być organizowane wykłady, odczyty, wieczory autorskie, happeningi i wystawy – wszystko to od 2 i 3 września.

Jako jedna z osób, które do tej pory podpisały się pod Manifestem i Postulatami Kultury Niepodległej, zwracam się do Państwa z prośbą o przystąpienie do nieformalnego ruchu ludzi kultury, zwołanego nie tylko z politycznej potrzeby chwili, lecz przede wszystkim z troski o przyszłość ojczyzny […] Jeżeli uważają Państwo, że należy wspólnie działać, aby kultura w Polsce zyskała status i siłę piątej władzy: bądźcie z nami!. Jest prośba, żeby nie publikować tych informacji w mediach, zatem przekazuję Państwu tą drogą (a nie na facebooku) – do rozważenia.

– czytamy.

,,Kultura Niepodległa chce m.in. wpływu na wybór kandydata na ministra kultury. Jak podaje wPolityce.pl, jest powiązana z ,,Obywatelami Kultury”, którzy zachęcali prezydenta Dudę do obrony konstytucji w obliczu reformy sądownictwa. Brali również udział w protestach ulicznych.

Kto podpisał się pod postulatami ,,Kultury Niepodległej”? WPolityce.pl wymienia:

aktorka Magdalena Cielecka, pisarka i feministka Sylwia Chutnik, dziennikarz i pisarz Jacek Hugo-Bader, reżyser Jan Komasa, aktorka Maja Ostaszewska, aktor Jacek Poniedziałek, Andrzej Saramonowicz , pisarka Olga Tokarczuk i piosenkarz Grzegorz Turnau.

(11214)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę