Portal informacyjno-historyczny

Włodzimierz Cimoszewicz o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych. ,,To rodzaj prowokacji. Chodziło o to, aby dręczyć ludzi”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wszystko zgodnie z planem. Sąd uchylił decyzje czerwonego Burmistrza Hajnówki – poinformował na Twitterze ONR Brygada Podlaska. Efekt? Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 26 lutego zgodnie z planem. Tymczasem głos zabrał Włodzimierz Cimoszewicz, który nie oszczędził Żołnierzy Wyklętych.

Na łamach ,,Porannego” Cimoszewicz mówił, że patriotyzm może być bardzo łatwo popchnięty w kierunku nacjonalizmu. Dodał, że:

odwoływanie się do postaci jednego z przywódców podziemia o pseudonimie Bury, który jak wiadomo ponosi odpowiedzialność za ludobójstwo, za wymordowanie kilkudziesięciu ludzi w okolicy Bielska Podlaskiego, jest rodzajem prowokacji […] Organizatorzy całkowicie lekceważą uzasadnione uczucia części mieszkańców Hajnówki, Hajnowszczyzny i tej części naszego województwa, przechodząc po prostu do porządku dziennego nad tymi trudnymi wspomnieniami. […] Chodziło o to, aby dręczyć ludzi, mających tragiczne wspomnienia związane z tą postacią.

źródło: Poranny

Burmistrz nie wyraził zgody na marsz Żołnierzy Wyklętych, bo ,,może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu”

Dr W. Muszyński o „Burym”: Tamte wydarzenia, wbrew propagandzie PRL i współczesnych „poprawiaczy” historii, nie były czystka etniczną

Marian Cimoszewicz – oficer Informacji Wojskowej, budzącej większe przerażenie niż UB, który przechwalał się likwidacją akowców. Wraz z rodziną mieszkał w odebranym prawowitym właścicielom domu. Syn – dygnitarz III RP przypominających o ojcu zaliczał do obozu nazistów

(1120)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę