Portal informacyjno-historyczny

Wirtualna Polska odkryła, że Polska tak naprawdę nie pomaga Szwedom. Wszystko zawdzięczamy… Unii Europejskiej

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprawą polskich strażaków pomagających w Szwecji żyją media i internauci. Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili jednak oświecić Polaków i nagłówek jednego z artykułu brzmi: ,,To nie Polska pomaga Szwecji i Szwedom, a Unia Europejska”.

Dziennikarze podkreślają, że pomoc jest ,,zasługą Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności, dzięki któremu pomoc udało się zorganizować w zaledwie kilka dni”. Jednak jak podkreślają internauci, nic nie stało na przeszkodzie, żeby Polska wysłała przysłowiowy jeden wóz strażacki i pomoc byłaby odbębniona. Jednak szlachetny gest został zbagatelizowany.

W nagraniu obok dziennikarz ironizuje na temat wzajemnych ciepłych gestów między obydwoma narodami, ,,żartując”, że powinniśmy zrobić Szwedom ,,szwedzki potop bis”, jeśli mają taki problem z ogniem. Dziennikarzowi najwidoczniej nie do końca podobają się podziękowania ,,wspaniałemu narodowi polskiemu” (te wyrażenia wymawia z widoczną ironią). Dowiadujemy się, że ,,nie jesteśmy Chrystusem narodów” i nie tylko my pomagamy Szwedom. Tak naprawdę jednak pomoc Szwedzi zawdzięczają UE, a tylko na marginesie dziennikarz wspomina, że ,,bardzo dobrze, że jest w nas bezinteresowna chęć niesienia pomocy innym i solidarność, którą w tej konkretnej sytuacji polski rząd się wykazał”. O tym jednak w tytule ani słowa, bo wiadomo, Unia Europejska ,,dba o nas jak ojciec najlepszy”.

Szkoda, że redaktor WP nie poinformował jeszcze o tym wszystkim Szwedów, bo ci żyją w błędzie, dziękując Polakom…

(6070)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę