Portal informacyjno-historyczny

,,Husaria XXI wieku”. Podsumowano pomoc polskich strażaków w Szwecji. Zdradzają, z jak ogromnym aplauzem się spotkali (foto)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polscy strażacy podczas 14-dniowej misji, pomagali szwedzkim służbom w walce z pożarami lasów. Rejon działania Polaków obejmował 6,5 tys. hektarów lasów. W akcji gaszenia pożarów w Szwecji brali udział ratownicy z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz mazowieckiego. Łączne w misji tej wzięło udział 139 strażaków, którzy mieli do dyspozycji 44 samochody ratowniczo-gaśnicze i specjalne (67 jednostek sprzętowych) – informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Wyjazd do Szwecji był związany z oficjalną prośbą tamtejszych władz, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów.

Praca polskich strażaków była na bieżąco prezentowana, nie tylko w środkach masowego przekazu w Polsce, ale również przez wiele redakcji, rozgłośni i stacji telewizyjnych na całym świecie. Z ogromnym aplauzem nasi strażacy zostali również przyjęci przez Polskie Organizacje Polonijne w Szwecji.

Polscy strażacy zostali wyróżnieni dyplomami uznania z inicjatywy Pani Prezes Zrzeszenia Organizacji Polonijnych w Szwecji Teresy Sygnarek.

Ciężką pracę naszych strażaków opisał bardzo interesujący artykuł na łamach kwartalnika „Polonia Nowa”.

źródło: Straż.gov.pl

(1499)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę