fot. Twitter

Ogromne pożary w kolejnym kraju Europy. Polscy strażacy ruszą na ratunek. Deklaracja Prezydenta (foto)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Szef MSWiA Joachim Brudziński zapewnił mnie, że do Grecji pojadą dwa zespoły modułowe Państwowej Straży Pożarnej celem wsparcia akcji ratunkowo-gaśniczej – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. To reakcja na to, co dzieje się w Grecji, gdzie szalejące pożary kosztowały życie o najmniej 60 osób (ponad 150 jest rannych). Wśród ofiar śmiertelnych jest dwoje Polaków.

Aktualnie grecki rząd uruchomił europejski mechanizm obrony cywilnej – na apel odpowiedzieli m.in. Polacy (opróćz tego Hiszpania i Cypr). Na konferencji prasowej gen. brygadier Leszek Suski poinformował, że polska strona jest gotowa do użycia sił, jednak wyjazd do Grecji wymaga użycia innego sprzętu niż w Szwecji, ponieważ strażacy muszą działać w górzystym terenie, a także przy wyższej temperaturze. Podkreślił, że wyjazd do Grecji nie osłabi potencjału straży pożarnej w kraju, ponieważ dysponujemy 31 tysięcy strażaków i pół tysiącem sprzętu i samochodami.

Tymczasem wśród poszkodowanych w Grecji są Polacy. Zginęli podczas ewakuacji z hotelu w miejscowości Mati, gdy zatonęła łódź z 10 osobami.

Został powołany specjalny zespół kryzysowy, który jest w kontakcie z biurami podróży. MSZ prosi, aby wszyscy obywatele Polski, którzy znajdują się w zagrożonych rejonach, byli w kontakcie z biurem konsula. Jednocześnie z bólem potwierdzamy informację, że wśród ofiar jest dwoje obywateli polskich: matka oraz syn. Ambasada wraz z biurem podróży zapewnia członkom rodziny niezbędną pomoc i opiekę

– mówił Andrzej Lompart, dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ, w rozmowie z TVP Info.

(2081)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.