Portal informacyjno-historyczny

fot. Armin Kübelbeck, CC-BY-SA, Wikimedia Commons

,,Węgrzy wykonują za nas robotę”. Sensacyjne słowa Angeli Merkel o płocie na węgierskiej granicy. Węgrzy nie mogą uwierzyć

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Węgrzy wykonują za nas robotę” – to nie żart – to słowa Angeli Merkel w wywiadzie dla niemieckiej telewizji publicznej ARD. Kanclerz była pytana o słynny płot na granicy, postawiony przez rząd Viktora Orbana. Jej odpowiedź może stanowić wielkie zaskoczenie dla zwolenników dotychczasowej polityki jej rządu.

Merkel podkreślała, że granica Węgier z Serbią stanowi granicę zewnętrzną UE. Dlatego kraj rządzony przez Viktora Orbana znajduje się w podobnej sytuacji jak Grecja, tyle, że jest to granica lądowa. Zdaniem Merkel, Węgrzy wykonują dobrą pracę. Powód? Zamknięcie trasy bałkańskiej, co znacznie zmniejszyło napływ imigrantów.

Ta wypowiedź spotkała się z niedowierzaniem na Węgrzech. To właśnie ten kraj, jak żaden inny, musiał radzić sobie z falą krytyki. Również ze strony Merkel, który w 2017 r. w Watykanie mówiła, że „my Europejczycy nie chcemy budować murów tylko je burzyć”. Dwa lata wcześniej, w samym środku kryzysu migracyjnego, podkreślała, że „budowa murów i odgradzanie się nie rozwiąże problemu masowej imigracji”.

Teraz jednak Merkel zmienia zdanie – jej zdaniem jeśli Euopa nie poradzi sobie z kryzysem, „będzie poważnie zagrożona”. Jednak ze swojej decyzji o wpuszczeniu fali imigrantów do Europy w 2015 r. nie wycofuje się, powołując się na względu humanitarne. Dodaje, że konieczne jest stworzenie „wspólnej polityki azylowej oraz wspólnego urzędu azylowego i europejskiej straży granicznej”.

źródło: wPolityce.pl / Welt.de, ARD.de, DW.com

(5233)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę