Portal informacyjno-historyczny

fot. screen YouTube

Rodzice w USA mają dość. Żądają zakazu występów dla transseksualistów w zawodach dla dziewczynek. To wydarzenie przelało czarę goryczy (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Oto paradoks dzisiejszych czasów. Lokalne żeńskie mistrzostwa w sprincie w USA bez problemu wygrywa… 15-letni transseksualista, który uważa się za dziewczynkę. Rodzice innych startujących czują się pokrzywdzeni.

Nie ma wątpliwości, że rosły 15-latek jest chłopcem. Ale on sam podaje się za dziewczynę i stąd start w żeńskich zawodach, gdzie nie miał sobie równych. Jednak po biegu wybuchł skandal. Rodzice dzieci w Connecticut protestują, próbując nagłośnić sprawę w mediach. Uważają, że doszło do złamania regulaminu zawodów, który zakładał bieg dziewcząt. Tymczasem Andraya Yearwood wygląda jak chłopiec.

Polscy kibice pamiętają historię, gdy Joanna Jóźwik przegrała z biegaczką z RPA Caster Semenya. jednak wykazywała ona fizyczne cechy obu płci, a w przypadku nastoletniego biegacza vel biegaczki nie można tego udowodnić.

Na poziomie szkolnym badania tego typu nie są i prawdopodobnie nie będą nigdy przeprowadzane ze względu na wysokie koszty

– czytamy na stronie Radia Zet.

Na stronie USA Today poświęconej rozgrywkom szkolnym czytamy o specjalnej petycji, w której mowa o zakazie występów dla sportowców-transseksualistów. Obecnie wiążąca jest deklaracja samych zawodników co do ich płci. Rodzice apelują o ocenianie jej na podstawie badań. Argumentują to tym, że obecnie zawody dla dziewczynek zostały zdominowane przez transseksualistów.

(2095)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę