Portal informacyjno-historyczny

Wdowy po Jaruzelskim i Kiszczaku nie stracą wysokich emerytur. Umożliwi to sprytny zabieg dokonany w przeszłości

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje Rzeczpospolita, Maria Kiszczak, jak i Barbara Jaruzelska, nie stracą wysokich rent, które otrzymują po swoich zmarłych mężach generałach.

Aktualnie Maria Kiszczak pobiera 7,5 tys. zł renty po mężu, z kolei Barbara Jaruzelska ma emeryturę w wysokości 5 tys. zł.

Jaruzelski i Kiszczak mają być zdegradowani – zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Ale jak wskazuje dziennik, nie będzie miało to przełożenia na wysokość poborów wdów.

Przepisy miały umożliwić obniżkę, jednak utrudniają to zabiegi, których dokonali oficerowie w przeszłości. Oficerowie decydowali się na „ucieczkę” na renty inwalidzkie, by takiej sytuacji uniknąć: według prawa wysokość emerytury lub renty inwalidzkiej determinuje wysokość ostatniej pensji generała.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz wyjaśnił „Rzeczpospolitej”, że „podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne żołnierzowi zawodowemu w ostatnim miesiącu pełnienia zawodowej służby wojskowej”.

(3955)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę