Najmłodszy więzień Polski Ludowej. Jak pięciolatek został oskarżony o ,,współpracę z bandą NSZ” i aresztowany pod silnym konwojem wojskowym [WIDEO]

w Polska Ludowa/Żołnierze Wyklęci


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Janusz Niemiec spędził w więzieniu jako wróg Polski Ludowej 6 miesięcy. Miał wtedy zaledwie 5 lat. Jako kilkuletnie dziecko został aresztowany dwukrotnie. W więzieniu spędził pół roku.

Jest synem majora Antoniego Żubryda i Janiny Żubryd. Urząd Bezpieczeństwa nie mogąc skutecznie dotrzeć do majora, słynnego dowódcy oddziału partyzanckiego Narodowych Sił Zbrojnych, postanowił uderzyć w rodzinę. Pan Janusz wspomina, że został aresztowany razem z babcią pod silnym konwojem wojskowym.

Antoni i Janina Żubryd zostali zamordowani w 1946 roku na rozkaz UB. Po latach syn spotkał się z zabójcą rodziców: — Zwrócił się do mnie następującymi słowami: „czy dostał pan od państwa odszkodowanie? Jeśli tak, to powinien pan być mi wdzięczny i mi za to podziękować” — wspomina Pan Janusz.

(3295)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.