Udowadnia, że Polska ,,nie jest krajem zacofanych rasistów”, porównując dwie wymowne liczby. ,,Może politycy PO, Nowoczesnej, redaktorzy TVN przyznają to w końcu”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Większość Polaków nie chce teraz w naszym kraju muzułmańskich uchodźców. Zwolennicy goszczenia imigrantów oskarżają innych o rasizm, ale okazuje się, że za niechęć Polaków odpowiadają sami uchodźcy.

Były działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej Dariusz Szczotkowski, a obecnie znany z poglądów wolnościowych, opublikował wpis na Facebooku, w którym przytacza dane z 2015 roku.

Czy wiecie, że – według badań CBOS – jeszcze w czerwcu 2015 roku, 58% Polaków było za przyjmowaniem uchodźców z krajów objętych konfliktem na czas trwania tych konfliktów? A gdy dodać to tego te 14% badanych Polaków, którzy uważali, że należy ich przyjąć z prawem do pobytu to okaże się, że 72% Polaków – jeszcze w 2015 roku nie miała NIC przeciw uchodźcom. A co trzeci badany Polak pozytywnie wypowiadał się na temat pomocy – stricte – uchodźcom z Bliskiego Wschodu i Afryki

– napisał Szczotkowski. Wynika z tego, że Polacy nie są rasistami, a za zmianę ich nastawienia do uchodźców odpowiada jakiś inny czynnik.

Sondaż z maja 2017 roku, przeprowadzony przez Instytu Badań Polster na zlecenie ,,Super Expressu” i NOWA TV, pokazał już zupełnie inne wyniki. 71 procent Polaków była przeciwna przyjmowaniu uchodźców, a 14 procent odpowiedziało ,,nie wiem”.

Może jednak nie jesteśmy krajem zacofanych rasistów a jedynie ludzi bojących się o swoje życie i zdrowie, o swoją tożsamość kulturową. Może jednak przeraziły nas i zmroziły krew w żyłach kolejne zamachy w Paryżu, Londynie, w Niemczech i Belgii?

– skwitował te wyniki były polityk SLD.

Szczotkowski na koniec swojego wpisu zwrócił się do polityków m.in. Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, swoje byłego partyjnego kolegi Krzysztofa Gawkowskiego oraz dziennikarzy ,,Gazety Wyborczej” i TVN.

Może politycy Platforma Obywatelska, Nowoczesna, redaktorzy TVN24 i Gazeta Wyborcza, Jasie Kapele i inni z Krytyki Politycznej, mój jednak – dobry kolega Krzysztof Gawkowski przyznają w końcu, że to muzułmanie są winni niechęci do uchodźców i kultury arabskiej, a nie jakiś wydumany polski rasizm i nietolerancja

– zakończył swój wpis Szczotkowski.

Unia Europejska i opozycja tego nie widzą. Podano, ile Polska wydaje na uchodźców. ,,Przeznaczamy gigantyczne kwoty”

Media i Unia atakują Polskę w sprawie uchodźców. Ale te liczby jasno pokazują: uchodźcy nie chcą mieszkać w Polsce

(6255)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.