Ten klip pokazuje dramat imigrantów. Ma przekonać Polaków do przyjmowania uchodźców. Wszystko z inicjatywy gwiazdy [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Światowe gwiazdy z Cate Blanchett i Keirą Knightley próbują w specjalnym filmie pokazać dramat uchodźców i przekonać m.in. Polskę do przyjmowania imigrantów u siebie. 20 czerwca miała miejsce premiera klipu ze specjalnie przygotowanymi polskimi napisami.

W nagraniu udział wzięli: Cate Blanchett, Keira Knightley, Juliet Stevenson, Peter Capaldi, Stanley Tucci, Chiwetel Ejiofor, Kit Harington, Douglas Booth, Jesse Eisenberg oraz Neil Gaiman. Gwiazdy w niecodzienny sposób wyrecytowały poemat Jenifer Toksvig ,,What They Took With Them”, który opowiada o uchodźcach, którzy w pośpiechu ruszali w ucieczkę ze swojego domu.

Całe nagranie opatrzone jest obrazkami uchodźców z przepraw przez morze lub z drogi na lądzie oraz ze stref dla imigrantów. Film powstał z inicjatywy Cate Blanchett, która w 2016 roku została Ambasadorką Dobrej Woli ONZ.

Polski oddział UNHCR (The UN Refugee Agency) opublikował film na swoim profilu niedawno. Na Światowy Dzień Uchodźcy przygotował film z polskimi napisami. Po to, by przekonać Polaków do tego, że powinni wpuścić do siebie uchodźców.

Jedna z czytelniczek napisała:

Bardzo to przejmujące, gdyby było w 100% prawdziwe, nikt by się nie zastanawiał. Ciekawe, czemu nikt nie wspomniał o Koranie. Czyżby żaden uchodźca go nie zabrał?

UNHCR Polska zapewnia, że jest autentyczne:

Jenifer Toksvig napisała ten poemat na podstawie rozmów, które z uchodźcami przeprowadził fotograf Brian Sokol podczas realizacji projektu „The Most Important Thing”.

Polski rząd od dawna nie zgadza się na relokację imigrantów z innych europejskich państw. W trosce o bezpieczeństwo kraju i Polaków, by nie dopuścić do takich sytuacji, do jakich dochodzi we Francji, Niemczech, Włoszech czy Wielkiej Brytanii, gdzie niekontrolowana fala imigrantów, z których wielu nie musiało wcale uciekać przed wojną i wcale nie jest kobietami, dziećmi lub schorowanymi osobami w podeszłym wieku, spowodowała, że obywatele tych krajów boją się o swoje życie i zdrowie.

(4866)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.