Portal informacyjno-historyczny

Unia Europejska i opozycja tego nie widzą. Podano, ile Polska wydaje na uchodźców. ,,Przeznaczamy gigantyczne kwoty”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Unia Europejska grozi Polsce sankcjami za niewywiązywanie się z ustaleń Unii Europejskiej w sprawie przyjmowania uchodźców. Tymczasem Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premier Beaty Szydło, zdradziła, że Polska przeznacza na pomoc ogromne kwoty.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości był już wielokrotnie atakowany przez opozycję za niechęć do pomocy uchodźcom. Sankcjami finansowymi zagroziła Unia Europejska. Okazuje się jednak, że prawda na ten temat jest inna, a rząd wybrał po prostu inną drogę pomocy.

Przeznaczamy gigantyczne kwoty, ale na pomoc tam na miejscu, bo jeśli nawet byśmy te ośmioro dzieci sprowadzili, to te dzieci nie miałyby szans tam powrócić. Na pomoc uchodźcom przekazaliśmy już ponad 100 mln złotych

– powiedziała Beata Kempa w rozmowie z TVP Info.

Już wkrótce na pomoc przeznaczona zostanie kolejna transza pieniędzy. 4 mln złotych zostaną przekazane międzynarodowej organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Już wcześniej ta organizacja otrzymywała pieniądze i skrupulatnie rozliczyła się z datku.

Naprawdę pokazano, na co te środki poszły. To jest ta bezpośrednia pomoc tam w Syrii, tam w Aleppo i ona została udzielona dużo większej ilości osób, niż to, co byśmy tutaj zrobili na miejscu

– tłumaczyła Beata Kempa.

Szefowa Kancelarii Premier Beaty Szydło odniosła się też do informacji środowej „Gazety Wyborczej” na temat rozporządzenia MSWiA ws. strzeżonych ośrodków i aresztów dla cudzoziemców. Według dziennikarzy „GW”, jeśli ten przepis wejdzie w życie, uchodźcy będą mogli być umieszczani pod nadzorem, w kontenerach otoczonych drutem kolczastym. „Wyborcza” alarmuje, że obejmie to też rodziny z dziećmi, a obecnie izolacja jest uzasadniona tylko w określonych przypadkach.

Są ministrowie konstytucyjni, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo Polaków, bezpieczeństwo naszych obywateli i wszystkich tych, którzy przebywają tutaj na terenie naszego kraju. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków, bo potem będziemy płakać nad rozlanym mlekiem

– stwierdziła Beata Kempa, która jednocześnie skrytykowała zachowanie rządu Platformy Obywatelskiej, która „szeroko otworzyła drzwi dla uchodźców” w 2015 roku.

Polacy – uchodźcy ze Wschodu z ogromnym wzruszeniem: Polska dała nam więcej w ciągu paru miesięcy, niż Ukraina przez trzydzieści pięć lat

Syryjczycy walczą z Polską, aby uchyliła im status uchodźców, bo nie chcą do niej wrócić. ,,Życie tu jest niewykonalne”

(1301)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę