Portal informacyjno-historyczny

To miejsce w Polsce poruszyło nawet Koreańczyków z Północy. ,,Ten obraz na długo zostanie im w pamięci”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przedstawiciele Obywatelskiej Wspólnoty Obrony Praw Człowieka w Korei Północnej odwiedzili Polskę na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej. Gości z Azji mocno poruszyła wizyta na ,,Łączce” na Powązkach Wojskowych.

Koreańczycy mieli okazję przyjrzeć się pracom związanym z poszukiwaniem i identyfikacją szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. Jednocześnie zapoznali się z dorobkiem IPN i państwa polskiego w tej sprawie.

Obrońcy praw człowieka z Korei Północnej byli bardzo mocno zainteresowani tematem, gdyż zdają sobie sprawę z tego, że to się może kiedyś przydać im w ich kraju W bliżej nieokreślonej przyszłości, gdy w końcu przyjdzie im rozliczyć z reżimem i jego zbrodniami. Zadawali więc mnóstwo pytań i chcieli jak najwięcej dowiedzieć się o metodach.

Goście z Korei, których delegacja składała się z osób ,,przesiedlonych” z Korei Północnej do Południowej, nie ukrywali przejęcia tym, co zobaczyli. Obrazy z ,,Łączki” na długo mogą pozostać w ich pamięci.

Widać było wielkie przejęcie na twarzach naszych koreańskich gości i myślę, że na długo zostanie im w pamięci obraz „Łączki” zwłaszcza zdjęć ukazujących prace

– mówiła Anna Szeląg, zastępca dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, która dodała, że ,,w całej Europie jesteśmy jedynym krajem, który na taką skalę prowadzi prace poszukiwawcze ofiar komunizmu z lat 40. i 50.”.

Koreańczycy odwiedzili także Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Katyński, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz niemiecki obóz zagłady w Auschwitz-Birkenau oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej – informuje TVP Info. Mieli więc okazję zobaczyć, jak w Polsce upamiętnia się zbrodnie, jakie zostały popełnione na naszym narodzie. Poniżej najbardziej wymowne zdjęcia, wobec których trudno przejść obojętnie

Na światło dzienne wychodzą straszne zbrodnie komunistów. To zdjęcie stanie się symbolem potworności po wojnie [FOTO]

Dwie ofiary komunistów ginęły, trzymając się za ręce i tak zostały pogrzebane. ,,To jedno z najbardziej poruszających zdjęć XXI wieku” [FOTO]

Niezwykłe odkrycie na Łączce. Odnaleziono zbiorową mogiłę. Prof. Szwagrzyk zdradza szokujące szczegóły [FOTO]

To jedno niewinne zdjęcie wywołało prawdziwą furię. Ogórek została zaatakowana ze wszystkich stron, w tym przez Wielowieyską i Lis. Ostra dyskusja o salonie, Stefanie Michniku i Magdalence

(8714)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę