Wymowne ostrzeżenie Papieża przed Wielką Wojną. Kazał opublikować to poruszające zdjęcie z wiele mówiącym podpisem [FOTO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Konflikt na linii Korea Płn. – USA zaostrza się. Prezydent Donald Trump postraszył, że dysponuje bronią atomową. Zdaniem papieża Franciszka konflikt dyplomatyczny może przerodzić się w coś znacznie gorszego.

Może by tak ktoś wywodzący się z tego wycieńczonego i głodującego reżimu wyjaśnił mu, że ja też mam przycisk atomowy, ale jest on znacznie większy i potężniejszy. I do tego działa

– napisał na Twitterze Trump.

Tymczasem Papież wysyła czytelny przekaz, do czego może doprowadzić konflikt zbrojny. Karol Wilczyński z portalu Deon.pl przypomniał o geście Franciszka.

Papież Franciszek nakazał, by wydrukować i dystrybuować z następującym podpisem: „Oto owoc wojny – Franciscus”. Chłopiec czeka w kolejce do krematorium, by zanieść tam ciało swojego martwego brata. Zdjęcie wykonał Amerykanin, Joseph O’Donnell, po wybuchu bomby atomowej w Nagasaki (9 sierpnia 1945).

John Allen, który zajmuje się polityką Watykanu, napisał na swoim blogu:

– To pierwszy raz, kiedy Franciszek poprosił, aby konkretne zdjęcie trafiło do obiegu w okresie świątecznym. To wskazuje, że wierzy, iż to przesłanie jest szczególnie ważne w tym momencie.

(4028)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.