Tego Niemcy się nie spodziewają. Oto pomysł posłanki PiS, jak otrzymać odszkodowania od Niemiec. Opozycja wściekła: ,,Jak trzeba pieniędzy, to do Żyda”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemcy niezwykle stanowczo reagują na głosy w Polsce mówiące o odszkodowaniach za poniesione straty podczas II wojny światowej. Tymczasem Krystyna Pawłowicz ma pomysł, co należy zrobić, by wyegzekwować pieniądze. – Zwróćmy się do najlepszych amerykańskich, żydowskich kancelarii prawnych – apeluje.

Nie ma co marnować czasu, skoro temat odszkodowań dla Polski od Niemiec za zniszczenia wojenne został otwarty. Być może prezydent D.Trump wesprze nas w tej sprawie. Może też Wielka Brytania. Zwróćmy się już teraz,dziś do najlepszych amerykańskich, żydowskich kancelarii prawnych zaprawionych w bojach o odszkodowania od Niemiec za holocaust, o opinie dotyczące roszczeń Polski

– napisała na Facebooku. Dlaczego akurat takie kancelarie?

W Polsce specjalistów z konieczną praktyką w tych sprawach raczej nie mamy, a wielu prawników akademickich po odbyciu w przeszłości dobrze opłaconych stypendiów niemieckich – niestety – chyba nie nadaje się już mentalnie do asertywnej obrony polskich interesów wobec swego dawnego, hojnego „dobroczyńcy”

– podkreśla.

,,Rozumieją” ONR ale jak trzeba pieniędzy to, tradycyjnie, do Żyda

– napisał z przekąsem Radosław Sikorski na Twitterze. Wkrótce później jego tweet zniknął.

Jak wygląda sprawa odszkodowań dla ludności żydowskiej za II wojnę światową.

Na podstawie dwustronnej umowy zawartej w Luksemburgu (1952) pomiędzy Izraelem i Niemiecką Republiką Federalną rząd boński zobowiązał się wypłacić 3,4 mld marek za straty majątkowe oraz 23,3 mld marek tytułem odszkodowań indywidualnych dla Żydów zamieszkałych na całym świecie (z wyjątkiem żyjących w państwach tzw. obozu socjalistycznego). W wyniku nacisków wpływowych kół i organizacji żydowskich kwotę odszkodowań indywidualnych dla Żydów zwiększono do 49 mld marek.

czytamy.

(23397)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

 1. Mnie interesuje komu beda dodzielane odszkodowania jezeli wiekszosc ludzi, ktorzy byli w obozach lub na przymusowych robotach w Niemczech juz nie zyje. Moj tata jako jeniec wojenny byl 5 lat w Niemczech, staral sie o odszkodowanie, ktorego nigdy nie dostal, odbudowywal Polske z gruzow…ciezko pracowal cale swoje zycie i nigdy nie dosal ani jednej zlotowki za zmarnowane lata wojenne…

 2. jesli pani ojciec sie staral o odszkodowanie a nie dostal to pani jako spadkobierca moze te starania kontynuowac

  co do wypowiedzi pawlowicz i jakiego w sprawie zydow
  to dziwi mnie beztroska w chlapaniu jezorem
  skoro te zydowskie kancelarie od polakow od 1989r zadaja 40 MILIARDOW ODSZKODOWAN ZA „MIENIE ”

  i w zaden sposob te zadania nie sa przekierowywane przez rzady polski do
  rzadu niemieckiego
  co wiecej wyplaca sie zydom 100euro zasilku za straty poniesine w wyniku wladzy faszystowskiej i sic ! sowieckiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.