Portal informacyjno-historyczny

fot. screen Twitter

Ten dzień przeszedł do historii polskiego sportu. Trzy złote medale i wspaniała radość polskich lekkoatletów. Klasyfikacja medalowa mówi wszystko

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

11 sierpnia 2018 r. przejdzie do historii. Polacy zdobyli trzy złote medale na mistrzostwach Europy w Berlinie. Złoto zdobyła Justyny Święty-Ersetic na 400 m, potem było złoto Adama Kszczota na 800 m, a na koniec triumfowała kobieca sztafeta 4×400 m – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Patrycja Wyciszkiewicz.

Sztafeta kobiet 4×400 m osiągnęła wynik 3.26,59, który dał jej pierwsze miejsce – za Polkami uplasowały się Francuzki (3.27,17) i Brytyjki (3.27,40).

Wśród biegnących w sztafecie była Justyna Święty-Ersetic, która 1,5 godziny wcześniej zdobyła złoty medal w biegu na 400 m. z wynikiem wynikiem 50,41. Jej trener był zaskoczony postawą swojej podopiecznej:

Wiedziałem, że jest gotowana na 50,80, ale że „wykręci” 50,41? To kosmos

– powiedział.

Na najwyższym stopniu podium stanął także Adam Kszczot, który triumfował w biegu na 800 metrów z czasem 1:44.59 – to jego trzeci z rzędu tytuł mistrza Europy.

Dzięki fantastycznym osiągnięciom polskich sportowców Polska wróciła na pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej i podczas ostatniego dnia będzie walczyła o utrzymanie świetnej pozycji.

(4742)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę