Skandal! Organizatorzy ME w Berlinie ,,nie zauważyli” sukcesu Polaków. Internauci nie mogą im wybaczyć pominięcia naszej dwukrotnej medalistki

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas trwających mistrzostw Europy doszło już do dwóch zgrzytów – polscy lekkoatleci, którzy zdobyli złoto, musieli słuchać hymnu, który nie był wykonany prawidłowo (pisaliśmy o tym TUTAJ). Teraz doszło do kolejnej sytuacji, która zirytowała polskich kibiców. Okazuje się, że organizatorzy nie zauważyli… trzech złotych medali Polaków.

Dotychczas Polacy zdobyli 9 złotych medali, w tym 3 w ostatnią sobotę. Na najwyższym stopniu podium stanęli Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot i drużyna Polek, triumfująca w sztafcie 4×400 metrów.

Jednak sukcesy Polaków okazały się niewystarczające. Codziennie na swoim profilu na Twitterze organizatorzy proponują internautom wybór wydarzenia dnia. W sobotnim zestawieniu znaleźli się Brytyjka Dina Asher-Smith (bieg na 200 metrów), Niemiec Mateusz Przybylko (wyrównał rekord życiowy w skoku wzwyż), Chorwatka Sandra Perković (piąty raz z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni Europy w rzucie dyskiem) i Norwega Jakoba Ingebrigtsena (medalista na dystansie 5000 metrów).

Ale w zestawieniu zabrakło trzech złotych medali Polaków. Nie zwrócono uwagi, że Justyna Święty-Ersetic zdobyła dwa złote medale w przeciągu półtorej godziny.