Portal informacyjno-historyczny

fot. screen YouTube

Internauci nie mogą uwierzyć, co Marcin Meller powiedział o Żołnierzach Wyklętych. Bardzo ostra odpowiedź Dominika Tarczyńskiego, która wywołała burzę (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Olać tych ich Żołnierzy Wyklętych” – powiedział Marcin Meller  w programie ,,Drugie Śniadanie Mistrzów” na antenie TVN24. Jego słowa zostały odebrane przez wiele osób jako atak na Niezłomnych, którzy byli mordowani i torturowani przez komunistów. Inni tłumaczyli, że wypowiedź została wyrwana z kontekstu. Wiele kontrowersji wzbudziła również odpowiedź Dominika Tarczyńskiego.

Całość wypowiedzi, po której rozpętała się awantura, brzmi:

Olać tych ich Żołnierzy Wyklętych i wszystkie duchy przeszłości i np. budować na 89. i nie przejmując się, że tamci mówią, że zdrada

– powiedział Meller.

Niektórzy bronili Mellera, twierdząc, że to wypowiedź wyrwana z kontekstu:

Jednak po wypowiedzi Mellera popłynęło wiele słów krytycznych, większość z nich nienadających się do publikacji. Tymczasem media głównego nurtu skupiły się na jednej wypowiedzi autorstwa posła Dominika Tarczyńskiego. Ich zdaniem to przedstawiciel PiS-u przekroczył wszelkie granice. Chodzi o fragment wypowiedzi:

„Olać to mogę twoją matkę”

Tarczyński pisał też:

Za ubeckie tortury, wyrywanie paznokci i zębów, przelaną krew i odwagę należy im się pokłon na kolanach! Za to jak zniszczyli mojego dziadka i moją Mamę, za to jak wymordowali Wyklętych siekierami należy się wam tylko wieczna pogarda. Zadbam o to

Media nie pisały już o wypowiedzi Mellera, skupiając się na słowach Tarczyńskiego o matce dziennikarza

Niektórzy posuwali się do takich twierdzeń:

Sam Tarczyński mówił portalowi wPolityce.pl:

Chciałbym, aby Meller i inni poczuli to, co ja i rodziny Wyklętych czujemy od dziesięcioleci. Wyklęci to dla nich tylko jakieś słowo, a tak naprawdę Wyklęci to matki, to córki, to ludzie, którzy byli mordowani. Jeżeli przez dziesięciolecia słyszę, że mój dziadek był bandytą, że można go olać, a to dotyczy także mojej matki, która była niszczona, postanowiłem dać im próbkę tego uczucia na Twitterze. Żeby poczuli dokładnie to samo, co rodziny Wyklętych, abstrahując już od tego, że p. Meller jest wnukiem agenta Informacji Wojskowej, a ja wnukiem bohatera. Jeśli Marcin Meller poczuł się tym wpisem dotknięty, odczuwa właśnie to, co poczuły rodziny Wyklętych, które słyszały jego wypowiedź

Rafał Ziemkiewicz celnie spuentował:

Zwracano również uwagę, że postulat Mellera o budowaniu narracji wokół ’89 jest trudny do realizacji z prostego powodu:

źródło: wPolityce.pl

(6489)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. kiedy Nasza Polska oczyści się z takich millerow,tuskow,róż von jakaś tam i innych poniemieckich skurwieli ? Te kundle niemieckie jak i państwo niemieckie nie powinni istnieć po II-giej wojnie światowej i tu błąd wielkiej trójki że dopuścili do tego aby barbarzyńcy i zbrodniarze mieli coś do gadania. Ponieważ jest inaczej musimy wyeliminować ich z Naszego życia tak jak było przed wybuchem II wś – pozbawiając ich polskiego obywatelstwa bo inaczej będziemy ich wspólnikami w zbrodniach na Naszym Narodzie. Bo bycie Polakiem w żaden sposób nie idzie w parze z plugawą, zaborczą i zbrodniczą butą niemiecką – (patrz historia) a i czas najwyższy by te kundle w końcu zapłacili za gwałty, ludobójstwo, grabieże i zniszczenia, które były dziełem tej nacji. BÓG HONOR OJCZYZNA tego musimy się trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę