Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia

Ta książka była pierwszym oskarżeniem Polaków o współudział w Holokauście. Teraz powstaje film. Dziennikarze przewidują, że wywoła burzę jak ,,Pokłosie” czy ,,Ida”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Trwają pracę nad ekranizacją książki Jerzego Kosińskiego ,,Malowany ptak”. Mimo że Joanna Siedlecka już w połowie lat 90. udowodniła, że to wymysł autora i nic opisywanego w niej nie miało miejsca. Nie zraża to dziennikarzy, którzy już spodziewają się sporej sensacji.

Książka wywołała oczywiście spory skandal i zapewne jej filmowa wersja może się nie spodobać osobom, które nie przyjmują do wiadomości haniebnych praktyk Polaków podczas II wojny światowej

– zapewnia Wirtualna Polska o filmie, który powstaje w koprodukcji Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. Haniebne praktyki Polaków? Wiemy na pewno, co zrobił Kosiński, a co udowodniła w książce ,,Czarny Ptasior” Siedlecka, która demistyfikuje okupacyjny życiorys Kosińskiego. Książka miała uchodzić za świadectwo i dokument zagłady Żydów – okazała się literacką fikcją.

Pisarka udowodniła, dzięki swojej reporterskiej pracy, że Jurek nie błąkał się samotnie po polskich wsiach, nie rozłączył z rodzicami i nie stracił mowy na skutek bestialstwa półdzikich zwyrodnialców. Przeciwnie, przetrwał szczęśliwie wraz z rodzicami dzięki odważnym mieszkańcom wsi Dąbrowa Rzeczycka w województwie tarnobrzeskim.

„Malowany ptak” był pierwszym w literaturze oskarżeniem Polaków o okrucieństwo wobec Żydów, a tym samym o współudział w Holokauście.

Tym razem powstanie film, a w obsadzie znajdą się m.in. Udo Kier, Harvey Keitel, Stellan Skarsgård i Lech Dybik. Producentem i reżyserem jest czeski autor Václav Marhoul, znany z ilmów „Smart Philip” (2003) i Tobruk (2008).

„Malowany ptak” zapowiada się na projekt bardzo interesujący, ale także bardzo trudny do sfilmowania i opowiedzenia. Czy rzeczywiście twórcy odważą się pokazać te wszystkie wstrząsające obrazy?

– pyta WP.

Z informacji prasowej dowiadujemy się, że budżet filmu to 5,8 mln euro. Jego premiera zaplanowana jest na maj 2019 r. (podczas festiwalu w Cannes).

źródło: Wirtualna Polska / wPrawo.pl

(1787)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. I na ten paszkwil Polacy daje pieniądze? Polacy zacznijcie w wyborach głosować na Polaków z czytelnymi życiorysami kilka pokoleń wstecz. Jeszcze do Was nie dotarło że ci których wybieracie i utrzymujecie w dostatku z Naszych pieniędzy Wami gardzą dokładając się do antypolskiej nagonki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę