Portal informacyjno-historyczny

Szwedzi sami przyjmują imigrantów z otwartymi rękoma. Chcieliby do tego zmusić Polskę i Węgry [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szwecja słynie w Europie z otwartości na wszelkich imigrantów i chętnie przyjmuje ich do siebie. Okazuje się, że w kryzysie migracyjnym wielu Szwedom nie podoba się jedno – że niektóre kraje, w tym Polska i Węgry – nie chcą przyjmować obcokrajowców.

W Sztokholmie przeprowadzono sondę uliczną na temat imigrantów w Szwecji. Większość była zgodna i wyrażała się pozytywnie o przyjmowaniu uciekinierów ze swoich państw.

Wierzymy w równość i równe prawa dla wszystkich. Żeby mogli żyć i pracować

– powiedział jeden z zapytanych mężczyzn.

Inni byli podobnego zdania. Lekkie obawy wywoływała kwestia zasymilowania się imigrantów, ale nikt z tego powodu nie chciałby zamykać granic przed przybyszami.

Szwedzi zostali też zagadnięci o kwestię przyjmowania imigrantów przez inne europejskie kraje, a przede wszystkim o niechęć Polski i Węgier do włączenia się w ten proces.

To skomplikowane, ale kraje Unii Europejskiej powinny realizować porozumienie, które zostało wypracowane i przyjąć tę część, która im przypada w udziale. Jednak myślę, że te państwa boją się, że sobie nie poradzą z tymi ludźmi i wolą się zamknąć

– stwierdził starszy mężczyzna. Wiele innych osób wyraziło podobne zdanie. Jeden ze Szwedów stwierdził nawet, że Polska, Węgry i inne kraje, które nie przyjmują imigrantów, powinny płacić odszkodowania i finansowo pomóc takim krajom jak Szwecja czy Niemcy.

Głosem rozsądku w dyskusji było zdanie studentki, najprawdopodobniej z Francji, która stwierdziła, że pomoc pod przymusem mija się z celem i wcale nie byłaby najlepszym rozwiązaniem dla uchodźców.

(2601)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę