Portal informacyjno-historyczny

Chodzi w hidżabie do pracy i na zakupy. Poleca go Polkom, wyliczając liczne zalety. W ten sposób walczy z ,,dzikimi bestiami”, czyli polskimi ,,rasistami”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Radna z Łodzi Urszula Niziołek-Janiak zaczęła nosić hidżab w geście solidarności, jak sama twierdzi, z prześladowanymi muzułmanami. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiada, jakie nieprzyjemności ją spotykają.

Mimo że policja po przejrzeniu monitoringu wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że do napaści rasistowskich nie doszło, radna nosi od tamtego czasu hidżab. Założyła go już osiem razy, chodziła w nim do pracy i porusza się w nim środkami komunikacji miejskiej, tak ubrana robi zakupy. Nie może nachwalić się zalet chusty:

jest ona bardzo wygodna. Nie trzeba mieć ułożonej fryzury, można się nią okryć gdy jest chłodno, w czasie ulewy chroni przed deszczem, a w upale od słońca. Myślę, że tradycja noszenia chustek wynika w dużej mierze z ich przydatności.

– mówi. Jej zdaniem, osoby noszące hidżab dotyka dyskryminacja. Przykład? Jej plecak jest ,,uważnie obserwowany”.

Pasażerowie zastanawiają się pewnie czy przypadkiem nie jest wypchany ładunkami wybuchowymi

– mówi i wylicza, że ktoś przesiadł się na inne miejsce, widząc ją, inni panowie wsiedli do innego wagonu.

Uważam, że takie rasistowskie zachowania Polaków całkowicie ich kompromitują

– podsumowuje.

Jej zdjęcie w hidżabie wywołało ogromny odzew w internecie.

Trochę rozpętałam nasze polskie piekło

– podsumowuje, ale twierdzi, że spotkała się także z głosami poparcia. Jej zdaniem, jej akcja przełoży się zwiększenie bezpieczeństwa:

Ci chuligani, te głupie bestie, jak mówię o agresywnych ludziach, znieważających, atakujących innych, stracą znak rozpoznawczy ofiar, gdy kilka razy kobieta w chuście okaże się być Polką z niebieskimi oczami. Inne działania, jak edukacja, przynoszą skutek po latach

– uważa.

Sama jednak przyznaje, że nie pytała o zdanie muzułmanek, dla których konieczność noszenia chust wynikająca z religii jest upokorzeniem. Twierdzi, że ,,nie pytała ich, bo też do tej pory nie miała na tyle bezpośredniego kontaktu z muzułmankami, by móc się ich poradzić” (kilka zdań wcześniej twierdziła, że płyną do niej podziękowania od muzułmanek). Później znów stwierdza, że ,,od muzułmanek ma bardzo pozytywny odzew i mówią mi, że to wcale nie jest tak, że chustę interpretują jako wyraz zniewolenia”.

Z tego co mi mówią, jest to porównywalna siła presji do tej, która mówi Polkom, że mają nosić szpilki, być szczupłe i mają golić nogi

– podkreśla z pełną powagą.

źródło: Wirtualna Polska

(7165)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę