Portal informacyjno-historyczny

To świetny interes… Organizacje pozarządowe współpracują z przemytnikami ludzi? Padły poważne oskarżenia. Są dowody

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nielegalne przemycanie uchodźców do Europy to opłacalny interes dla wielu osób. Imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu trafiają na Stary Kontynent m.in. przez Włochy. Prokurator Katanii Carmelo Zuccero ujawnił, że w procederze przerzucania ludzi do Italii przez Morze Śródziemne uczestniczyły organizacje pozarządowe.

Prokuratura w Katanii od pewnego czasu prowadzi śledztwo w tej sprawie. Carmelo Zuccero nie ukrywa, że są już liczne dowody potwierdzające udział NGO w przemycaniu ludzi do Europy.

Wiemy, że niektóre organizacje pozarządowe mają stały i częsty kontakt z przemytnikami ludzi w Libii. Zastanawiamy się jeszcze, jak wykorzystać zebrane przez nas informacje w procesie, ale nie ma wątpliwości, że taki proceder ma miejsce. Są wykazy rozmów, są nagrania i wiele innych dowodów na zaangażowanie niektórych organizacji w nielegalne przerzucanie imigrantów do Europy

– powiedział Zuccero.

Przedstawiciel prokuratury w Katanii nie ma wątpliwości, że sprawa ma wymiar polityczny. Jego zdaniem bandy przemytników działające w Libii finansują kilka organizacji pozarządowych we Włoszech, które wspierają ruch migracyjny.

Włosi w 2016 roku przyjęli około 180 tysięcy uchodźców. Według szacunków w tym roku przez Morze Śródziemne do brzegów Italii dopłynie kolejne 250 tysięcy osób.

(1071)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę