Włosi dali uchodźcom ultimatum: 4 dni. Ci zignorowali prośbę i ruszyli na policję z butelkami i kamieniami. Spotkała ich przykra niespodzianka [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Rzymie wybuchły starcia między policją a grupą około 100 uchodźców. Do zdarzenia doszło w pobliżu głównego dworca Rzymu. To efekt ostatniej interwencji, kiedy usunięto uchodźców z nielegalnie zajmowanego budynku.

Zasiedlili oni pięć lat temu pobliski biurowiec. Mieszkało tam około 800 osób. Obiekt był zajęty nielegalnie, więc władze postanowiły coś z tym zrobić. Dali nielegalnym mieszkańcom cztery dni na wyprowadzkę – kiedy ci to zignorowali, interweniowała policja. Protestujący krzyczeli ,,wstyd”, a następnie doszło do regularnej bitwy.

Podczas starć policja została obrzucona kamieniami i butelkami, a także usiłowano wywołać pożar za pomocą gazu z butli gazowych. Funkcjonariusze odpowiedzieli armatkami wodnymi i gazem pieprzowym.

Kim są uchodźcy? To głównie Erytrejczycy (jest też grupa Etiopczyków), którzy posiadają prawo pobytu, ale mówią ,,nie” proponowanym przez władze ośrodkom, które nie odpowiadają im ze względu na standard.

Na poniższym nagraniu imigranci domagają się mieszkań:

(21718)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.