Portal informacyjno-historyczny

Przez ostatnie 20 dni na Morzu Śródziemnym nie zginął żaden imigrant, mimo że wcześniej ginęły tysiące. Rozwiązanie zagadki jest bardzo proste

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sytuacja z imigrantami na Morzu Śródziemnym wyraźnie się uspokoiła. Od wielu dni nie zginął żaden uchodźca. Wyjaśnienie tej sytuacji jest proste. Zaczęto walczyć z organizacjami wspierającymi nielegalną imigrację.

Od 1 do 9 sierpnia 2015 roku zginęło na Morzu Śródziemnym aż 689 osób. Rok później 62, a w 2017 roku tylko 19. Po 9 sierpnia tego roku nie utonął już żaden imigrant – poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) w Genewie.

Nie stoi za tym żaden cud. Kluczowa do ocalenia wielu osób – od początku roku zginęło w wodzie 2410 – okazała się zaostrzona polityka rządów Włoch i Libii wobec organizacji, które wspierają nielegalną imigrację. Włochy oraz Malta zamknęły swoje porty dla statków organizacji pozarządowych, które przechwytywały na morzu uchodźców i przewoziły ich do Europy. Z kolei Libijczycy zapowiedzieli nawet, że będą strzelali do tzw. ,,taksówek Sorosa”, jeśli statki finansowane przez miliardera wpłyną na ich wody terytorialne. Te jednostki pływały do tej pory po Morzu Śródziemnym i nawet daleko od wybrzeży Włoch przejmowały imigrantów, przewożąc ich do kraju, a nie odstawiając do miejsca, skąd wyruszyli.

Do walki z nielegalną imigracją włączyła się też włoska mafia. Stworzyła oddziały paramilitarne i pilnuje, by do Italii nie dobijały statki z uchodźcami. W efekcie napływ uchodźców zdecydowanie się zmniejszył, bo w Afryce dużo mniej ludzi decyduje się na podjęcie niepewnej wyprawy.

Włosi mają dość imigrantów. Tylko w 2017 roku przybyło do ich kraju prawie 100 tysięcy ludzi. To zdecydowanie więcej niż do Grecji (14 tysięcy) czy do Hiszpanii (8 tysięcy).

(9472)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę