Inżynierowie i informatycy? Sami Niemcy muszą być zaskoczeni. Właśnie opublikowano statystyki, ilu uchodźców jest przygotowanych do pracy. Znacznie odbiegają od pierwszych szacunków

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dane Federalnego Urzędu Pracy Niemiec są zaskakujące dla samych Niemców. Okazuje się, że liczba uchodźców nie posiadających żadnego wykształcenia jest dużo wyższa, niż się spodziewano.

Mimo że gospodarka Niemiec świetnie sobie radzi, potrzebuje pracowników wykwalifikowanych. Fala uchodźców nie może stanowić więc rozwiązania problemu, pomijając już fakt, że wielu przybyszów nie pali się do podjęcia pracy. Federalny Instytut Szkolnictwa Zawodowego (BIBB) pokazuje, że 59 proc. uchodźców nie ma wykształcenia (ta liczba zawiera osoby, które nie ukończyły żadnej szkoły, a także te, które mają za sobą odpowiednik polskiej podstawówki i gimnazjum). 80% osób nie posiada kwalifikacji zawodowych.

Na podstawie deklaracji starających się o azyl ta liczba była szacowana na 30 proc. Okazuje się, że część nowo przybyłych nie chciała podać swojego wykształcenia, więc BIBB założył, że zwyczajnie go nie posiadają.

źródło: Bild.de

(5121)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.