fot. screen Youtube

Śledztwo w sprawie zapomnianej zbrodni w Koniuchach zostaje po cichu umorzone! Państwo Izrael nie pomogło w dotarciu do zbrodniarzy

w II wojna światowa/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje ,,Do Rzeczy”, zaledwie kilka dni po 74. rocznicy zbrodni w Koniuchach – masakry na Polakach dokonanej 29 stycznia 1944 przez partyzantów sowieckich i żydowskich, a także litewskich, IPN umorzył śledztwo. Zbrodnia w Koniuchach to największa z szeregu zbrodni na cywilnych mieszkańcach polskich wsi i osad znajdujących się w Puszczy Rudnickiej.

Ofiary to przynajmniej 38 zamordowanych Polaków, w tym kobiety i dzieci. Jednak dalszego śledztwa nie będzie. Postępowanie toczyło się od 2001 r., ale jak przypomina Wojciech Wybranowski, od początku napotykało liczne przeszkody. Historycy zwracali uwagę, że stało wręcz w miejscu.

Nieoficjalnie mówiono też o problemach w udzieleniu przez państwo Izrael pomocy w dotarciu do dokumentów i informacji dotyczących żyjących członków oddziałów, które brały udział w zbrodni w Koniuchach. Większość członków grup pacyfikujących Koniuchy (a także Naliboki) było Żydami – uciekinierami z gett w Kownie i Wilnie

– czytamy na stronie DoRzeczy.pl.

Obecnie przygotowywane jest umorzenie postępowania. IPN nie był w stanie ustalić, czy zbrodniarze jeszcze żyją. Nikomu nie postawiono zarzutów. IPN nie podał informacji o umorzeniu oficjalnie, dopiero ,,Do Rzeczy” podał fakt do publicznej wiadomości.

O zbrodni dokonanej przez bandę, na czele której stali Jakub Penner i Samuel Kaplinsky, informowaliśmy m.in tutaj:

Dziś mijają 74 lata od mordu w Koniuchach, zapomnianej i przemilczanej zbrodni. W przeciwieństwie do Jedwabnego. ,,Bohatera” tamtej akcji władze Polski Ludowej odznaczyły Virtuti Militari

(1846)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Przecież według tych co wybraliście żeby Wami rządzili Izrael to sojusznik . Polacy zacznijcie w końcu głosować na Polaków.

  2. „Żydowska wdzięczność”, za przyjęcie ich przed wiekami do Polski oraz ratowanie przed Niemcami Hitlera podczas okupacji jest powszechnie znana. Z biegiem lat śledząc historie świata przestałem się już dziwić, ze cały świat ich nie lubi.

  3. Śledztwo w sprawie Koniuch zamykają, a w zamian tworzą zespół do „walki z propagowaniem faszyzmu”. Czyli teraz zamiast walczyć o prawdę o rzeczywistych zbrodniarzach, rząd będzie walczył z wyimaginowanymi polskimi faszystami, potwierdzając tym krokiem żydowskie kłamstwa na temat faszyzmu w Polsce. Tak dobra zmiana wstaje z kolan i walczy o dobre imię Polski z pustymi hasełkami o honorze na ustach. Tylko czekać, aż w imieniu Polaków zaczną przepraszać za holokaust żydów.

    Czy kiedykolwiek w tym kraju doczekamy się polityków, którzy nie będą totalnymi tchórzami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.