fot. screen YouTube / Flickr.com (CC BY 2.0)

Polski europoseł w bezlitosny sposób przetestował logikę Mogherini. ,,Postanowiłem przećwiczyć panią Wysoką Przedstawiciel…” (wideo)

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dobromir Sośnierz postanowił przetestować logikę Federiki Mogherini. Wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa musiała zmierzyć się z nie lada wyzwaniem: europoseł partii Wolność pokazał jej, że UE kieruje się zupełnie innymi kryteriami, wysuwając żądania w stosunku do Polski i Mołdawii.

Postanowiłem przećwiczyć panią Wysoką Przedstawiciel Mogherini w logice elastycznej i zadać jej zagadkę w trybie interpelacji poselskiej

– poinformował polityk, informując o sprzecznych standardach dla obydwu krajów. Sośnierz przytoczył punkt 8. dyrektywy:

Rezolucja nakłania rząd Mołdawii do złamania prawa, domagając się uznania wyników wyborów w Kiszyniowie wbrew prawomocnemu wyrokowi sądu.

Sośnierz komentował:

Rząd Mołdawii otrzymuje zalecenia dokładnie przeciwne niż rząd Polski. Polsce nakazuje się szanować wyroki sądów, zabrania politycznych nacisków na wymiar sprawiedliwości, a zwłaszcza wymiany lub usuwania sędziów ze względów politycznych. Tymczasem Mołdawia otrzymuje zalecenie, aby nie respektować wyroków sądowych.

Europoseł punktował również inne sprzeczności:

Rezolucja zawiera sprzeczności wewnętrzne pomiędzy punktem 4 z jednej strony (zalecone rządy prawa i trójpodział władzy) a p. 8 (ignorowanie wyroków sądowych) oraz 10 (ingerencja władzy wykonawczej w sądowniczą przez wymianę sędziów).

W tej sprawie polski europarlamentarzysta zabrał głos na forum Parlamentu Europejskiego.

źródło: Najwyższy Czas

(6539)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.