Portal informacyjno-historyczny

fot. Policja

Czerwony rodowód Kajetana P., który w bestialski sposób zamordował kobietę. Wiele mówiące fakty

w Polska Ludowa/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media nazwały go polskim Hannibalem Lecterem. Kajetan P. w bestialski sposób dwa lata temu zamordował lektorkę języka włoskiego. Obecnie oczekuje na wyrok sądowy, tymczasem media informują, że jego dziadek był dziennikarzem reżimowych mediów w PRL. ,,Gazeta Polska Codziennie” podkreśla, że był on również niezwykle pracowitym i aktywnym agentem komunistycznej bezpieki.

P. dokonał swojej zbrodni na warszawskiej Woli. Pracujący jako bibliotekarz mężczyzna udawał, że chciałby wziąć lekcję włoskiego, tymczasem zamordował kobietę, odcinając jej głowę. Jej ciało wiózł w taksówce. Został schwytany na Malcie. Jak sam wyznał śledczym, swoją ofiarę wybrał przypadkowo, zabijał, pragnąc udowodnić, że ludzkie życie jest niewiele warte. Jeszcze w więzieniu atakował więzienną psycholog, podczas transportu próbował… gryźć policjantów.

Tymczasem o ciekawych faktach informują media.

dziadek zabójcy był w okresie PRL dziennikarzem. Stanisław Włodarski był jednym z najbardziej znanych dziennikarzy warszawskiego ośrodka TV

– podaje ,,GPC”, dodając, że był m. in. redaktorem niesławnej, propagandowej audycji „Na warszawskiej fali”. Był też aktywnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o kryptonimie „W” i „Redaktor”.

Jako współpracownik SB analizował sylwetki postaci znanych polskich rodów (rodziny Pruszyńskich, Karskich, Potockich, Zamoyskich, Radziwiłłów, Niemojewskich, Krzymuskich i innych), prezentując ich słabe punkty i problemy życiowe. Proponował, że może spróbować przeniknąć do tego środowiska, które uznawał za wysoce hermetyczne i trudne do infiltrowania.

Swojemu prowadzącemu z SB powiedział wówczas, że jest zaszczycony możliwością pracy dla tajnych służb PRL. Jego współpraca z bezpieką trwała do 1973 r., gdyż został członkiem PZPR, poza tym istniało niebezpieczeństwo zdekonspirowania go

– czytamy na łamach ,,Gazety Polskiej Codziennie”.

źródło: Gazeta Polska Codziennie / Do Rzeczy / Telewizja Republika

(5435)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Mam jedno pytanie. Co to wnosi do całej sprawy, że jego dziadek pracował dla Sb? To właśnie to sprawiło, że Kajetan zamordował niewinna osobę ? Trafiłem dzisiaj po raz pierwszy na ten portal i po przeczytaniu kilku artykułów mam wrażenie, że to miejsce stara się przedstawić sprawy w bardzo tendencyjny i jednoznaczny sposób. Nie podoba mi się t. Nie jest to dzienikarstwo, które w obiektywny sposób przedstawia tematy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę