Znana pisarka donosi na Polskę do Brukseli. Zapowiada siłowe rozwiązanie. ,,Wyborcy PiS to prości, niewykształceni ludzie”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Do Brukseli trafił kolejny donos na obecne polskie władze. Znana pisarka Maria Nurowska zdecydowała się napisać list do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, w którym skarży się na prezesa Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudę oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Jednoosobowo podejmuje decyzje, nie licząc się z nikim i z niczym, a w szczególności z własnym narodem

– napisała Nurowska o Jarosławie Kaczyński. Pisarka przedstawia się w liście jako reprezentantka zwykłych obywateli.

Nurowska ostrzega też przed Andrzejem Dudą, który według niej zagroził wyrzucaniem z pracy wszystkich, których dziadkowie i rodzice współpracowali z władzami Polski Ludowej. Co prawda prezydent nic takiego nie powiedział, ale w liście do Tajaniego wygląda to dobrze z perspektywy autorki.

Nurowska nie ukrywa, że boi się powtórki z 1968 roku, gdy władze komunistyczne grzebały ludziom w życiorysach i wielu moim rodakom pochodzenia żydowskiego odmówiono prawa do bycia Polakiem. Pisarka uważa, że PiS małymi krokami wyprowadza Polskę z Unii ku uciesze swoich wyborców.

Elektorat PiS składa się głównie z prostych, niewykształconych ludzi. To jest baza tej partii: małe miasteczka i wsie. Ci ludzie, pokładający ufność w Kościele, nie zdają sobie sprawy, dokąd rządzący wespół z klerem prowadzą naszą ojczyznę

– informuje przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Nurowska.

Pisarka donosi także o „odmawianiu prawa kobietom do decydowania o sobie” oraz o tym, że „ministrem obrony narodowej został człowiek niezrównoważony psychicznie, który systematycznie rujnuje struktury wojskowe”. Nurowska w swoim liście nie ukrywa, że w Polsce może dojść do agresywnego wystąpienia przeciwko demokratycznie wybranej władzy.

Opór społeczny przybiera na sile, a tylko siłą można powstrzymać obecną władzę

– napisała Nurowska, która przyznaje, że boi się, zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o chęci rządzenia do 2031 roku.

Autorka książek pod koniec swojego listu zwraca uwagę, że jest on „krzykiem rozpaczy”. Antonio Tajani na pewno tak go potraktuje…

(53259)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Wiem, że nie żyjemy w łatwych czasach i gdy widzę że nie jest nas jedynie garstka tak samo myślących i kochających naród Polski, to nie tylko moje serce rośnie ale tym samym proszę was i samego siebie błagam, abyśmy trwali w jej obronie i tym czym możemy i na naszą miarę: wiarą, słowem i dobrym przykładem oraz wiedzą a kiedy trzeba to i nie szczędząc finansowego wsparcia walczyli o to dobro któremu imię jest Polska…Kochani dziękuję wam wszystkim dla których nie prywata czy ciemne interesy są ważne ale ideały które Polskę budowały i wciąż mają szansę ją postawić na nogi ale nie możemy dać się ugiąć, bać ani zastraszyć naszą siłą jest Bóg i Jego święta ewangelia. Niech Bóg, Honor i Ojczyzna wbiją się w nasze serca jak szpony Orła białego. Jutro szczególnie chcę was polecać na modlitwie, dziękuję…zostańcie z Bogiem!

  2. Dobrze,że są ludzie,którzy rozumieją tragiczną sytuację w jakiej obecnie się znaleźliśmy. Brawo p. Nurowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.